fotka

Před sezónou - Zdeněk Poláček

  • vydáno: 9.4.2012
  • autor: Matěj Oliva

Quadcrossový mistrák začíná už za týden tradičně v Kramolíně a náš seriál o českých jezdcích jde do finále. Tentokrát se budeme věnovat sympatickému Zdeňkovi Poláčkovi, který v minulé sezóně zažil přestup z přeboru do mistrovství ČR a zároveň i hodně smůly.

Zdeněk po pár prvních závodech v přeboru, kde měl několik kolizí, ale držel se vždy vepředu přestoupil do mistrovství. Tady se především soustředil na to, aby se rozjezdil mezi rychlejšími a získal jistotu. Opět ho ale provázela smůla a když se někde něco semlelo, KTM s číslem 63 u toho bohužel byla taky. Jak je Zdeněk připravený na sezonu jsme se přijeli podívat na trénink do jihočeského Jinína.

Zdeněk pro letošek připravil kompletní nové zázemí, obytka s vlekem se zázemím pro servis i převoz dvou čtyřkolek. Vše v designu Metal Mulisha, no a má to něco do sebe! Do stejných barev je sladěné i oblečení a nová KTM. Ta není zbytečně přeladěná, využívá svod Creptus, výfuk Akrapovič a otevřené sání nahrazující původní pěnový filtr. Původní spojku nahradil Hinson, stejně jako víko spojky. Pro lepší chlazení je tu větší vodní pumpa z kataklogu KTM Powerparts. Podvozek dodal FOX, vzadu je jednotka Podium X, vepředu pak luxusní zlaté tlumiče Float X. Na odpružených řídítkách Fasst jsou gripy Troy Lee Designs od ODI. Přípravy stroje se ujal Jan Kvasnička, kterému za to patří velké poděkování.

Technika

Jak je naším zvykem, mašinu jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži. Čtyřkolka samozřejmě neměla optimální nastavení přímo pro mě, ale i tak byla její charakteristika hodně zajímavá, na rozdíl od jiných jezdců se Zdeněk místo na špičkový výkon soustředil na jeho optimalizaci a lineární průběh, který umožňuje plynulou jízdu bez škubanců a hlavně úspornou jízdu, čtyřkolka mě zbytečně nevyčerpávala a myslím, že v závodech půjde o konkurenceschopné nářadí.

Příprava

Zdeňkova příprava se nijak extra neliší od ostatních jezdců, je tu fyzická příprava v posilovně, běh a teď hlavně trénink na čtyřkolce. Zdeněk absolvoval týdenní soustředění v Itálii, kde se učil jezdit na velkých tratí a nabíral jistotu, která je před startem sezony potřeba.

Závody

Prioritou je samozřejmě mistrovství ČR v quadcrossu. Zdeněk by rád zkusil i nějaký závod Cross Country, no a ve hře je i zahraničí, nebo další české seriály.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz