fotka

Crossracing Cup Vilanec u Jihlavy

  • vydáno: 10.4.2012
  • autor: Jarek #6, Foto: Josef Štěpán - www.josefstepan.cz

Druhý podnik seriálu MČR Amatérů Crossracing Cup 2012 hostila o Velikonoční neděli obec Vílanec u Jihlavy. Crossracing Cup si tak v místním téměř novém areálu odbyl svoji premiéru. Pro jezdce byla připravena jedna ze dvou tratí, kterými areál disponuje. Superkrosová s dvojáky i trojáky by byla těžkej mazec a tak pořadatelé zvolili druhý, přírodní okruh s klasickými překážkami, ale i s několika dvojitými skoky, se kterými se jezdci museli popasovat. Ale nejen s nimi. Své poslední slovo ale ještě neřekla paní Zima, která jezdcům namísto velikonoční pomlázky připravila doslova bílé peklo. Teploty po celý den pod bodem mrazu, vítr a chumelenice, které jen ztěží dokázaly občas rozehnat sluneční paprsky. Takže zatímco jsme si ve Vážanech opalovali tělesné schránky do ruda, do Vílance jsme ze skříní museli vyhrabat palčáky a beranice. Na Crossracingu jsou však jen tvrďáci a tvrďačky, žádné máčky a tak všichni prokázali svoji odolnost a všestrannost. Vždyť titul Mistra ČR mezi amatéry není pro fifleny, ten si musí všichni zasloužit a ukázat, že umí zajet nejen v ideálních podmínkách, ale poradí si třeba i na sněhu. Vše perfektně připravené, trať, organizace, občerstvení, tuny čaje a grogu, jízdy odsýpaly jak po drátku – to je ale na Crossracingu standard, na který jsme zvyklí.

Již dopolední kvalifikační tréninky ukázaly, komu budou zdejší podmínky sedět nejvíce. O nejrychlejší kolo se zasloužil Daniel Picmaus na Yamaze. Na jeho precizní a velmi rychlé jízdě bylo vidět, že má na zdejší trati perfektně načtenou každou píď. Za ním Kašpar, Jasanský a Klíč sen.

Nejdříve se však podívejme na sloučený závod obou tříd Junior a třídy Quad Ladies. Obě třídy Juniorů měly své favority, kteří zde svou formu jen potvrdili. Tím byl v mladších Juiorech Tomáš Pikart na dvoutaktním Accessu 90, v těch starších Marian Klíč ml., na speciálu W-Tec 250. Oba jezdci suverénně zvítězili v obou jízdách a zaslouženě nad hlavy vyzvedli zlaté poháry. Výborně si však vedli i Dan Klíma a Fratišek Havel, kteří doplnili bednu v Juniorech I. Obdobně v Juniorech II druhý Ondra Král a Martin Štěpánek. Výborně si však vedla i děvčata ve své třídě Ladies, která se nenechala Juniory ani trochu zahanbit. Pro zlato si dojela polská závodnice Zuzanna Scibor, která se dokonce umístila hned za Klíčem na druhém místě absolutně. Velmi dobře jí však sekundovala Jitka Konířová na objemově slabší Yamaze 250. Jestli jsem koukal správně, měla velmi pěkné starty.

Ze sloučeného závodu třídy 4K Veterán a Hobby vyšel vítězně veterán Pavel Palme, který se o vítězství zasloužil po boji se Slovákem Vittekem. Trošku jim to v první rundě ulehčil Jarda Faktor, který se už v tréninku podíval dál za lavici než by chtěl. Z výletu se však rychle otřepal. Z nevalné osmé příčky v první jízdě se v té druhé podíval opět na špici, kam patří. Na lepší než bronzovou to však nestačilo.

Ostrý souboj se sváděl i na Česko-Polských hranicích, mezi hobby jezdci Glowackim a Báčou. Oba jezdci nasbírali stejný počet bodů, ale ve prospěch Báči rozhodla úspěšná druhá jízda. Třetí vždy dojel Polák Stachura, za ním David Veselý.

Závod královské třídy 4K Profi a Elite byl pod taktovkou dirigenta Picmause. Jezdec třídy Elite zvítězil nejen ve své třídě, ale i absolutně. Dalším elitním soupeřům ujel o více než minutu, ale i na nejlepšího jezdce třídy Profi, Jana Jasanského si vždy udržel téměř desetivteřinový náskok. Pro stříbro celkově si dojel Klíč st., který sice v první jízdě nestačil na Bureše před ním, ale v druhé jízdě si zvládl ohlídat třetího Kašpara za svými zády. Ve prospěch bronzového Bureše rozhodla lepší jízda na úkor Jiřího Kašpara. V eliťácích se dařilo Tomáši Rytířovi, a jmenovci Lohse, kteří si v tomto pořadí dojeli pro stříbro a bronz. Příliš se nezadařilo Majdovi ml., který odstartoval na chvostu a nedařilo se mu procpat dopředu.

Co závěrem? Jistě krásné závody, účast čtyřkolek slušná, trochu chyběli jen motokrosaři. Jinak vše bez komplikací a hlavně bez problémů, jež jsme si snad vybrali ve Vážanech. Z bílého a mrazivého Vilánce se za měsíc uvidíme v Přerovské rokli na už třetím podniku.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz