fotka

Offroadmaraton Milovice

  • vydáno: 16.4.2012
  • autor: TZ - Offroadmaraton

Druhý závod seriálu OffROAD Maraton 2012 se jel uplynulý víkend v Milovicích. Tak trochu netradičně, protože v uplynulých sezonách se zde konal hlavně finálový závod v listopadu. Za poměrně teplejšího počasí bez deště se na šestikilometrové trati nejlépe dařilo čtyřkolkáři Martinu Miřejovskému z Resta racing teamu.

Do tříhodinového klání se v půl jedenácté vydalo také 85 jezdců na čtyřkolkách. Za podpory jarního slunce si skalp nejlepšího jezdce opět odnesl Martin Miřejovský z Resta racing teamu, jedoucí v mistrovských SP, který jako jediný zvládl 24 kol a letos dosud nenašel přemožitele.

„Líbila se mi trať, byla široká, rychlá a dalo se předjíždět. Kluci mě ze začátku naháněli, docela dlouho se mě drželi, ale pak jsem jim ucukl a získaný náskok jsem si jen udržoval. Takže skvělá tříhodinovka, klidně bych si dal ještě o hodinu více,“ prozradil Martin Miřejovský.

Protože v době předávání poháru již bylo jasné, že Josef Macháček nebude pokračovat v závodu aut, Martin dodal: „Pepu jsem sledoval se zájmem, škoda, že musel odstoupit, viděl jsem ho jako jasného vítěze. Kdyby to vyšlo, s Vláďou Novotným (z mistrovských veteránů) by dnes tři vítězství putovala do jedné vesnice.“

S jednokolovou ztrátou se na druhé pozici umístil Dalibor Dufek z Teamu Max 2, jedoucí ve stejné kategorii a jako třetí ve skvělé formě dojel Dominik Škarka z Domina týmu, první v kategorii Pohár Quad SP. Ze starších juniorů si nejlépe vedl Petr Sýkora ml. ze Suzuki Teamu Orlová.

Čas mezi druhou a třetí hodinou odpolední patřil nejmenším offroaďákům, kteří předvedli parádní výkony. Jejich trať vedla z velké části po „dospělém“ okruhu, proto si malí dravci mohli vychutnat šikanu za časomírou, rolety startovní roviny i dva menší skoky v zadní části. Mezi dětmi se nejlépe dařilo Adamu Veselému z MSK Panská skála na čtyřkolce a Jirkovi Nacházelovi z Etelexonu na motorce. Zlato mezi mladšími juniory si odnesl čtyřkolkář Dennis Šetek z týmu Dennis racing a motorkář Adam Kvinta z Bodro teamu.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz