fotka

MMČR Horšovský Týn – Němec nám vypálil rybník!

  • vydáno: 24.4.2012
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Redakce, Zdroj: www.quadrace.cz

Hned týden po startu krosového mistráku pokračoval seriál druhým závodem na trati v Horšovském Týně. Protože se závod nekřížil z žádným jiným evropským seriálem, využili ho pro přípravu zahraniční jezdci v čele s mistrem Německa a jezdcem evropské Top 5 Stefan Schreiber.

Po úvodním závodě, kdy se dokonce několik jezdců nekvalifikovalo do závodu už řady závodníků prořídli a můžeme být rádi za zahraniční jezdce. Na startu stálo 24 jezdců z mistráku, devět veteránů a stejný počet juniorů, což na druhý závod sezóny není nic moc. Ale jdeme závodit.

Junioři

Společně opět startovala třída Juniorů, tedy Junior I a Junior II. Z bratrské dvojice Fischerů tentokrát vyšel lépe Marek, který dojel v Kramolíně druhý. Jeho bratrovi Michalovi se bohužel po technické závadě nepodařilo závod dokončit. Ve třídě Junior II byl nejrychlejší Matěj Seidl.

Veterán

I ve třídě veteránů jsme viděli vepředu známá jména favoritů. V obou jízdách nejlépe odstartoval Honza Rejholec následován Jardou Faktorem a Pavlem Vikem. Jarda s Pavlem brzy Honzu v první jízdě předjeli a začali bojovat mezi sebou o první místo. No a nakonec se smál třetí, protože oba jezdci se při předjíždění potkali a než se jim podařilo dostat zpět na trať, předjeli je ostatní. Jarda Faktor se nakonec dostal alespoň na třetí místo. Druhá jízda měla podobný scénář, jen bez nehod a pro vítězství si dojel Jarda Faktor, druhý skončil Pavel Vik, třetí Pavel Palme a na čtvrtém místě dokroužil Honza Rejholec, kterému to stačilo na celkové první místo.

Mistrovství ČR

Skvělými starty navázal na kramolínský závod Zdeněk Poláček, který byl opět v první zatáčce nejrychlejší, brzy ho ale předjel Lukáš Studený následován Stefanem Schreiberem, kterému Lukáš dlouho odolávat nevydržel. Tuto dvojici následoval Martin Liška a Honza Jasanský. Pro první místo si v pohodě dokroužil Stefan, druhý skončil Lukáš a třetí Martin. O páté místo bojoval Jirka Kašpar s Romanem Repou. Lépe z toho nakonec vyšel Roman, který zkušeně ubránil svou pozici.

Druý start měl nejlepší Martin Liška, který ale rovněž nedokázal dlouho odolávat Schreiberovi, který ukazuje, své kvality. Smůlu měl Lukáš Studený, který po kolizi musel předjíždět celé startovní pole. Nakonec to stačilo na čtvrté místo a celkové třetí místo v závodě. V jízdě dojel třetí Honza Jasanský, pátý skončil opět Roman Repa před Jirkou Kašparem. Smůlu si vybral David Tušl, kterému se stále ještě nepodařilo doladit svůj stroj a po kvalifikaci ze závodu odstoupil.

Mistrák pokračuje už za týden ve Stříbře.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz