fotka

MMČR Quad Ledeč

  • vydáno: 13.5.2012
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Ing. Václav Duška

Po slunečném týdnu se víkend tradičně zkazil a na autech byla ráno před tréninky námraza. Špatné počasí nezabránilo organizátorům připravit tradičně vynikající podmínky, posekané depo, upravená trať a dechovka v rozhlasu.

Již tradičně se startovní pole po čtyřech závodech zůžilo, ale i tak dorazila kompletní špička ve všech třídách a to včetně Lukáše Studeného, který měl vážnou nehodu na Crossracingu minulý týden. Už v tréninku ale bylo vidět, že boj o vítězství bude muset přenechat jiným, šlo tedy hlavně o veledůležité body do celkového pořadí.

V první rozjížďce výborně odstartoval Martin Liška následovaný Zdeňkem Poláčkem a Davidem Tušlem. David se před Zdeňka rychle dostal a vypadalo to na hodně zajímavý souboj o první místo. Bohužel Davida nakopla kolej a po nehodě měl jeho stroj ohnutou spojovačku a jízda pro něj skončila. Pro první místo si tak s přehledem dojel Martin Liška. Druhý jezdil s odstupem Honza Jasanský a pro třetí místo si dojel maďar Sbatmari, který vytěžil z pádu Jirky Kašpara, který se konečně dostal do loňkské formy. Lukáš Studený se zebezapřením dojel pro dvanácté místo.

Ve druhé jízdě už jsme na startu neviděli Davida Tušla, kterrému se nepodařilo dát svou stavbu dohromady. Výborně opět odstartoval Martin Liška, který si jel nikým neohrožován pro druhé první místo. Za ním jel Roman Repa. Smůlu měl Honza Jasanský, který měl hned po startu kolizi a než se vymotal, byl na chvostu startovního pole. Vynikající stíhací jízdou si nakonec dojel pro skvělé čtvrté místo za Jirkou Kašparem, který tentokrát nechyboval a dojel třetí, i když jeho Yamaha občas připomínala spíš parní stroj. Lukáš Studený tentokrát zajel lépe, bral body za šest místo a udržel se na celkové druhé pozici za Martinem Liškou, který už má ale náskok 33 bodů.

Junior

V juniorské třídě nás velké překvapení nečekalo. Ve dvojkách si pro přesvědčivé první místo dojel s přehledem Marian Klíč junior. V jedničkách už jsme neviděli bratry Fischery, kteří pro letošek ukončili sezonu quadů. Jednodušší úlohu tak měl Tomáš Pikart, který si ale komplikoval situaci jak jen mohl a mechanici měli plné ruce práce se zadřeným motorem a porouchanou převodovkou.

Veterán (převzato z Quadrace.cz)

tuto kategorii zcela suverénně ovládl Libor Vittek, když v první rundě jeho úhlavnímu soupeři Jarouškovi Faktorovi na startu chcípla mašina (marně je mu vysvětlovat, že se pomalu pouští spojka a přidává plyn J) Druhý v prvním závodu dojel s vypětím všech sil a za mohutného povzbuzování ctěného publika Jenda Reholec a těsně za ním pak Jaroušek. V druhé rundě sic Jaroušek tahal jak zběsilý, ale Libor si své místo s přehledem ohlídal. Jako třetí pak dojel Honza Cimbur Rejholec. Veteráni dokazují, že i přes svůj pokročilý věk své mašiny zvládaji s přehledem, můj obdiv patří zejména Jardovi řezníkovi Nováčkovi, kterému do sta let zbývá necelých 38 roků a nemá strach si na ten pekelný stroj sednout.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz