fotka

Maty Poláčková - O pohárky mi nejde!

  • vydáno: 27.5.2012
  • autor: Matěj Oliva

Pro letošek byla v závodech Crossracing Cupu vypsána dámská třída a holky se do toho pustily opravdu z ostra. Brzy bychom na startu měli vidět i Martinu Poláčkovou, kterou jsme potkali na jednom z prvních tréninků na trati v Žáru.

Pro holky je důležitý styl a ten Maty rozhodně nechybí. Stejně jako její bratr, který letos překvapuje vynikajícími starty a čistou jízdou v závodech MČR osedlala tu nejostřejší zbraň – KTM 505 SX. Je ale tak nějak dámská. Růžový rám, růžová ramena i kola, k tomu černé plasty a výborná grafika ve stylu Metal Mulisha. Tlumič řízení Öhlins, řídítka Fasst, podvozek WP, to je rozhodně slušný základ pro dobré výsledky.

Když jsme se na trati potkali, byla KTM nově dostavěná a připravená na první trénink. Maty toho zatím moc naježděno nemá, ale pokrok je vidět v každém kole, které na trati odjela, lavice, kterou v prvním kole přejížděla ve třetím skočila do půlky, no a nakonec až na dopad. A tak to šlo po celé trati, takže jestli to takhle půjde dál, mají se holky čeho bát.

Při rozhovoru mezi tréninkovými jízdami jsme se dozvěděli něco o letošních plánech. Jak nám Maty řekla, sbírání pohárů a kariéra závodnice rozhodně není ten nejdůležitější cíl, kterým je hlavně zábava, která se čtyřkolkou chtě nechtě musí souviset. A to je vlastně to nejdůležitější, takže pokud holky ještě váháte, zda začít se čtyřkolkami, nebojte se a jděte do toho!

Zeptali jsme se také proč zrovna KTM? SX 505 je přeci jen hodně silná čtyřkolka, která dokáže trestat i sebemenší chybu. Pro začátky jsou jiné stroje daleko vhodnější, ale KTM má jednu zásadní výhodu – je nejhezčí a je to KTM! A to je důležitý důvod ne?

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz