fotka

MMČR Quad Dlouhá Loučka

  • vydáno: 3.6.2012
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Ing. Václav Duška

Český mistrák pokračoval poprvé na trati Dlouhá Loučka. Rozhodnutí pořadatelů zvolit právě tuto trať, přestože Autoklub má k dispozici daleko větší a modernější areály je dost zvláštní a bohužel mělo vliv i na účast na závodě. K tomu se mezi čtyřkolkami a sajdami jel i vložený závod motorek.

MMČR

Kvalifikace přinesla hodně vyrovnané souboje o nejlepší čas, ze kterých vyšel nejlépe Lukáš Studený, který se jako jediný dokázal dostat pod 1:50, hned za ním dojel David Tušl před Martinem Liškou. Je třeba poznamenat, že první pětice jezdců se vešla do jedné vteřiny. To ukazuje, jak vyrovnaná je česká špička, samozřejmě i se slovenskou účastí Romana Repy.

Starty v Loučce bývají vždy dramatické díky úzké první zatáčce, tentokrát se kolize stala až na následující rovince, kde po drobné strkanici několika jezdců skončil jeden stroj mezi diváky a byl třeba zásah záchranky. Na čele se usadil po tradičně vynikajícím startu Zdeněk Poláček, který celé kolo odolával tlaku Martina Lišky, za nimi jel David Tušl, Roman Repa a Lukáš Studený. Poslední jmenovaný nasadil k ostré stíhací jízdě a brzy se protlačil až na druhé místo, kde začal stahovat Martina Lišku. Pět minut před koncem ho i předjel a držel se s těsným odstupem na prvním místě. Třetí kroužil nikým neohrožován David Tušl. Bojovalo se zase až o čtvrté místo, kde tlačil Roman Repa na Zdeňka Poláčka, který nakonec svou pozici ubránil.

Druhý start proběhl podstatně klidněji a druhý holeshot dne si odvezl znovu Zdeněk Poláček. Martinovi Liškovi a Lukáši Studenému ale dlouho odolávat nevydržel a brzy se přes něj přehnali. Dvojici Repa – Tušl za sebou ale dokázal držet velice dlouho. Pohár hořkosti si vypil do dna Honza Jasanský, který v první jízdě prorazil pneumatiku a ve druhém ztratil dlouhé vteřiny po malé kolizi na startu. Lukáš Studený v první polovině jízdy tlačil na Martina, když se z jeho čtyřkolky začaly ozývat dost nezdravé zvuky, raději zpomalil a ukázalo se, že právem. V posledním sjezdu mu upadl kryt řetězu, který shodil a Lukáš posledních pár metrů čtyřkolku do cíle dotlačil, stihl to ale před Davidem Tušlem a celkově si odvezl druhé místo, které mu patří i v celkovém pořadí za prvním Martinem Liškou.

Junioři

Trochu nudně letos působí kategorie Juniorů. Na prvním místě jedniček se kvalifikoval Tomáš Pikart, na první místo dvojek pak Marian Klíč junior. Obě kategorie jely vzhledem k nízké účasti společně a vedení se okamžitě ujal Klíč, který si stylem start-cíl dojel nikým neohrožován pro první místo. Tomáš Pikart musel o svůj úspěch naopak tvrdě bojovat a do čela se dostal až několik kol před koncem.

Druhá jízda probíhala v podobném duchu s tím rozdílem, že Tomáš Pikart se dostal do čela mnohem dříve. Ve svých třídách tedy zvítězila dvojice Klíč, Pikart s plným počtem bodů a zvýšili tak svůj náskok na čele celkového pořadí šampionátu.

Veteráni

Třída veteránů startovala společně s třídou mistráku a myslím, že ani jedna skupina z toho nebyla moc nadšená. Přesto se bojovalo na každém metru trati a v tradiční konkurenci z toho vyšel nejlépe Jarda Faktor na KTM.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz