fotka

Erzbergrodeo pokazil déšť

  • vydáno: 11.6.2012
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Matěj Oliva, Marek Vincik

Po roce se opět otevřely brány lomu na hoře Erzberg, aby přivítaly nejlepší jezdce endura z celého světa a s nimi i čtyřkolkáře, kteří už několik let mají šanci poprat se s nástrahami trati prologu, na kterém se motorkáři kvalifikují do hlavního závodu.

Jezdce ve čtvrtek přivítalo slunečné počasí a registracemi prošlo celkem 41 čtyřkolek a mezi nimi i pět Čechů. Chyběl bohužel Lukáš Studený, který dal na poslední chvíli přednost závodům mistrovství Evropy v San Marinu. I tak ale byla startovní listina poměrně zajímavá.

Čtvrtek je kromě registrací dnem, kdy mají jezdci možnost si neoficiálně projet trať prologu a poznat jeho záludnosti. Nevýhodou je, že to dělají všichni najednou, takže na trati je v jednu chvíli přes dva tisíce strojů. No a ty trochu práší, trochu hází kamení a samozřejmě se začne závodit a předvádět. Svezení to ale není špatné.

Pátek patří prvním jízdám prologu. Čtyřkolkáři jdou na trať až jako poslední a čeká je tak nejtěžší a nejrozbitější trasa. Přesto zajíždějí časy, které atakují první pětistovku motorkářů, i když do hlavního závodu Hare Scramble samozřejmě postoupit nemohou. Na konci prvního závodního dne byl v čele rakušan Thale na KTM. Nejlepším Čechem byl na třináctém místě Michal Záděra na Yaaze 450 R. Na dvacátém místě dojel s naší mohutnou podporou Michal Kuba na LTR. Zbytek Čechů se seřadil za sebou od 32. Místa v pořadí Martin Netrval, Tomáš Mičík a Michal Stančík. První jmenovaní na Yamaze Raptor, Michal na LTZ.

Sobotní ráno bylo zatažené a počasí nad horou nevěstilo nic dobrého. Druhé jízdy ale normálně odstartovaly, po několika desítkách jezdců ale začalo pršet a nad horou se objevila mlha. Závod byl přerušen a okolo jedné odpoledne i zrušen, takže se započítávají jen páteční výsledky. Je to samozřejmě velká škoda především pro jezdce, ale počasí ovlivnit nejde.

Závodníci si alespoň v pátek večer užili slavnostní jízdu městem, kdy je účelem vymyslet co nejkomičtější vzezření a nejlépe pod vlivem alkoholu předvádět různé kousky v ulicích města. K vidění bylo mnoho zajímavého včetně LTR s ohořelými pneumatikami.

Neděle už patřila jen motorkám a dlouhé cestě domů, Tak tedy zase za rok na Erzbergu!

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz