fotka

MMČR Quadcross Horní Újezd - Poprvé pro Tušla

  • vydáno: 24.6.2012
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Ing. Václav Duška

Další diskutovaná trať hostila český mistrák. Tentokrát se jelo v Horní Újezdě, zázemí bylo připravené na jedničku, jen trať od loňska ještě trochu zarostla a je opět o něco užší, podmínky ale mají všichni stejné, takže nač si stěžovat.

Pro nedostatek jezdců byli závodníci sloučeni do dvou rozjížděk, v jedné junior jedna a dvě, ve druhé MMČR a veteráni. V kvalifikaci se ukázal David Tušl, který snad už konečně doladil svůj stroj a vyjel si první místo před Martinem Liškou a Lukáše Studeným.

V první jízdě nejlépe odstartoval Martin Liška. Naopak smůlu si vybral dosud nejlépe startující Zdeněk Poláček, kterému na startu chcípla čtyřkolka. Martin Liška si vyjel malý náskok a udržoval první místo, zatímco za ním se děly velké věci. Po kolizi největších favoritů se museli Tušl, Repa, Kašpar i Studený probíjet startovním polem, což na úzké trati nebylo jednoduché. Zejména Studený s Tušlem ale předváděli vynikající stíhací jízdu a nakonec se probojovali na třetí, respektive druhé místo. Mezi veterány si nejlépe vedl Jarda Faktor.

Druhá jízda byla o poznání klidnější, i když jedno letecké vystoupení v prní zatáčce se také konalo. Na čele se hned od začátku usadil David Tušl, který tentokrát nenechal nic náhodě a okamžitě si začal najíždět slušný náskok. Za něj se brzo seřadil Roman Repa, Lukáš Studený a Martin Liška. Přestože Roman jel výbornou jízdu, musel po několika kolech pře Lukášem Kapitulovat. Po tomto předjetí se situace na trati uklidnila a vzrušení nás čekalo až na konci závodu, kdy Romana začal dojíždět Martin Liška. Do poslední zatáčky najížděl těsně za ním, ale nakonec se mu nepodařilo ho předjet.

V celkovém pořadí to znamenalo první místo Davida Tušla, který letos poprvé stanul na nejvyšším stupni. Na druhém místě skončil Martin Liška, který o bod navýšil náskok před třetím Lukášem Studeným. Mezi veterány i druhou jízdu vyhrál Jarda Faktor, za ním skončil celkově Pavel Vik a na třetí stupeň se postavil Pavel Krampera.

Junioři

V juniorských třídách zůstalo vše při starém, kvalifikaci, stejně jako první jízdu vyhrál Tomáš Pikart v Junior I a Marian Klíč ml. v Junior II. Za ním se srovnal Krištov Karai a Dominik Svoboda. I ve druhé jízdě si suverénně pro první místo ve svých třídách dojeli Klíč s Pikartem a dojeli si tak pro první místo celkově. Stejné umístění jim patří i v celkovém pořadí, když Marian Klíč přeskočil Tomáše Riga, který dojel na čtvrtém místě.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz