fotka

Jitka Konířová - Rozhovor

  • vydáno: 4.7.2012
  • autor: Matěj Oliva

Zdá se, že čtyřkolky se dostávají do módy konečně i u něžného pohlaví, o čemž svědčí stále větší počet holek na závodních tratích. Tentokrát jsme se na tréninku potkali s Jitkou Konířovou a zeptali jsme se úspěšné závodnice na vše, co by vás mohlo zajímat.

Jak jsi se ke čtyřkolkám dostala? Není to zrovna dámský sport…

K 10. narozeninám jsem dostala od rodičů malou čínu na které jsem se vozila jen po louce. Pak jsme našli na netu nějaké amaterské závody a řekli jsme si, že to zkusíme. Ale přece jen to byla čínská 4kolka, která se jaksi rozpadala, tak jsme začali zbrojit yamahu 350, rok na to yamahu 250 a letos KTM505.

V závodech jsi na tom velice dobře, jak často trénuješ?

Trénuju jednou týdně. Jezdím trénovat s Jendou Jasanským, který se mnou trať vždy projde a poradí a za to mu hodně děkuju, protože pro mě je každá rada dobrá. Na závodech mi jdou dobře starty stejně jako mému příteli Zdeňkovi Poláčkovi v MMČR. ..A to, že jsem holka má asi své výhody. Kluci ve mě nevidí konkurenci a poradí mi.

KTM 505 je docela ostré nářadí, jak se s ní pereš?

Ze začátku jsem se dost bála. Nebylo zrovna jednoduchý přejít z yamahy 250 na KTM505. A udržet se toho taky neni jednoduchý, takže musím chodit cvičit, abych měla aspoň trochu síly. A abych to měla trochu lehčí mám na 4kolce tlumič řízení Öhlins a řídítka Fasst.

Holek u nás moc nejezdí, nechybí ti konkurence?

Konkurence nechybí, občas jedu závody i s klukama. ale určitě by to chtělo víc holek, takže holky neváhejte a chopte se řídítek. Musíme klukům ukázat, že je to sport i pro nás.

Čeho bys chtěla v závodech dosáhnout? Jaký je tvůj sen?

Letos bych chtěla vyhrát Crossracing cup v kategorii QUAD Ladies, ve které jsem na prvním místě s docela slušným náskokem bodů. A příští rok už snad jet víc závodů s klukama, abych zrychlila a zlepšovala se.

Co na to doma, nebojí se o tebe?

Samozřejmě, že bojí a to dost. Od té doby, co mě ze závodů odvezla sanitka, tak je to ještě horší. Vždy po nějakém mém pádu doma padne otázka jestli nechci skončit, ale vždy je odpoveď ne! ..Kdo nepadá, nezrychluje. Ty pády k tomu sportu bohužel patří. Ale bez podpory rodičů, dědy, ségry a taky Pavla, který se mi stará o 4kolku, bych to nezvládla ani já sama.

Jak na závody kouká tvé okolí?

Lidi se hodně díví, že zrovna já malá blondýnka jezdím závody na 4kolce.

Co sponzoři, mají o tebe zájem?

Sponzoři ani ne. Mým hlavním sponzorem je táta s dědou, bez kterých bych neměla nic, takže jim patří mé velké díky.

Chtěla bys něco vzkázat našim čtenářům?

Že děkuju za přečtení. No a hokám bych chtěla říct, ať se nebojí a začnou jezdit, aby nás holek bylo co nejvíc.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz