fotka

MMČR Quadcross - Liška, Faktor, Klíč a Pikart

  • vydáno: 30.9.2012
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Matěj Oliva

Poslední závod MMČR v Quadcrossu se jel v Březové nad Svitavou. Vinou zranění, nebo jasného bodového náskoku jsme nečekali žádný dramatický boj o mistrovské tituly, přesto byly závody nakonec velice zajímavé.

Překvapení v kvalifikaci

O největší poprask se postaral ve společné kvalifikaci mistráku a veteránů Honza Rejholec, který zajel suverénně nejrychlejší čas, když Lukáši Studenému nadělil dvě vteřiny. Vše se samozřejmě nakonec vysvětlilo, Honza projel okolo časomíry z obou stran a ta to vyhodnotila jako průjezd cílem. Ale alespoň bylo o čem mluvit.

Jinak se vše odehrálo podle předpokladů, kvalifikaci vyhrál Lukáš Studený, který měl teoretickou šanci na titul. Musel by vyhrát obě jízdy a Martina Lišku by musela potkat technická závada. Stát se ale může všechno a Lukáš neponechal nic náhodě. Martinovi v kvalifikaci nadělil tři vteřiny. Jako třetí se kvalifikoval Marian Klíč, čtvrtý pak byl Jirka Kašpar a pátý Zdeněk Poláček. Na startu bohužel chyběli zranění David Tušl a Roman Repa.

Na rozdíl od loňska se start první jízdy obešel bez karambolů a pro Holeshot si dojel Martin Liška, první pozici ale brzy přepustil dravému Studenému, který si dojel i pro prvenství. Martin si v klidu hlídal druhou pozici a tím i jistotu titulu. Smůlu měl v posledním závodě Honza Jasanský, kterého zradila spojka a musel po dvou pomalých kolech odstoupit. Pro třetí místo si dojel Marian Klíč. Na čtvrtou příčku se před Zdeňka Poláčka propracoval Jirka Kašpar.

To v konečném pořadí znamenalo oslavy u Lišků, Martin obhájil loňský titul a do druhé jízdy už ani nemusel nastupovat, jenže to by nesměl být závodník. Druhá rozjížďka byla jako přes kopírák. Nezastavitelný Lukáš Studený alespoň snížil bodový odstup od první příčky, Martin Liška si dojel pro druhé místo a Marian Klíč pro skvělou třetí příčku.

Junior

Ve třídě Junior II čekalo celé depo, zda z auta Klíčů vyleze mladý Marian, který měl nedávno ošklivou nehodu, která ho mohla vyřadit z boje o titul, který by tak spadl do klína Tomáši Rigovi. Majda ale dorazil a neponechal nic náhodě. V kvalifikaci ho sice předjel Kostelecký, v závodě už ale nic takového nedopustil a s plným počtem bodů si dojel pro první místo a zároveň obhajobu mistrovského titulu.

Ve třídě Junior I dotáhl do konce svou suverenitu Tomáš Pikart na Accessu, který vyrovnanými výkony ovládl celou sezonu a ani v posledním závodě nenechal nic náhodě, když svým kvalifikačním časem dokonce atakoval jezdce třídy Junior II na daleko silnějších strojích. Titul v Junior I tak putuje do Třebíče.

Veterán

Průběh závodu a výsledky budou doplněny!

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz