fotka

Dakar 2013 – Etapa 2 Pisco – Pisco

• vydáno: 6.1.2013
  • autor: Matěj Oliva

Dakar se pomalu rozjíždí, druhá etapa vedla z prvního bivaku přejezdem ke startu RZ a zpět. Přejezd měřil pouhých 85 kilometrů, zatímco speciál měl celých 242 km.

Quady

Ve druhé etapě už favorit Patronelli nedopustil žádné překvapení v podobě vítezství nováčka. Druhý dojel Argentinec Huseini na Hondě a třetí Chilan Casale na Yamaze. Hegemonii Yamahy a Hondy narušil Jihoafričan Sarel Van Biljon na E-ATV, který dokončil na osmém místě. Patronelli se posunul i do celkového vedení Dakaru.

Motorky

Druhá etapa nepřinesla žádné velké drama. V kategorii motocyklů se radovala z etapového vítězství Husqvarna v sedle Joan Barerra Bort. Druhý dojel Pedrero na KTM a třetí opět Husqvarna Rakušana Fische. Včerejší vítěz Faria (KTM) dojel čtvrtý. Loňský vítěz a favorit Despres dojel dvanáctý s desetiminutovou ztrátou. Do cíle je ale daleko a dnešní výsledky nic velkého neznamenají, faktem ovšem je, že do celkového vedení se dstal Barerra s náskokem necelých devíti minut na Desprese.

Ani našim se nevedlo zle, David Pabiška dokončil jako padesátý se ztrátou dvacet sedm minut. Honza Veselý ztratil na vítěze 44 minut, ale zajel svůj nadprůměr na sedmdesátém místě. V celkovém pořadí je Honza 72. A David padesátý.

Joan Barrera: „Byla to hodně náročná etapa, ale jelo se mi dobře. Zhruba sto kilometrů před cílem jsem byl první a mohl jsem jet vlastní tempo které jsem udržel až do cíle. S dnešním dnem jsem velice spokojený“