fotka

Dakar 2013 Etapa 6 Arica - Calama

  • vydáno: 11.1.2013
  • autor: Matej Oliva, FilipT

Včerejší krátkou etapu vystřídala opět náročná, troufám si říct maratonská, kde jezdci absolvovali 341 kilometrů přejezdu a hned 428 kilometrů speciálu. Trať vedla z města Arica do města Calama v Chile a jezdcům dala opět hodně zabrat.

Nejdříve ale smutná zpráva, během přesunu asistenčních vozů došlo ke kolizi s místním taxíkem, ve kterém zahynuly dvě osoby. Nešlo o nehodu na trati ani závodní vůz, ale bohužel to postihlo Dakar jako takový.

Dnes jsme se dočkali vysvětlení Husseiniho včerejšího zaváhání. Zradila ho jeho Honda a do cíle dorazil na laně velice pozdě. Dnes ale odpadl další z favoritů – Polák Laskawiec, kterého zatím nevidíme v cíli a není jasné, zda vůbec ještě jede.

Etapové vítězství zaznamenal poprvé Casale na Yamaze, který nadělil Patronellimu tři minuty. I tak je Patronelli stále v pohodlném vedení v soutěži a takou ztrátu si může dovolit každý den. Třetí dnes dojel Jihoafričan Van Biljon na jediné E-ATV v soutěži. Jedná se o rally speciál přestavěný z motocyklu KTM 690 Rally replica. Více o této značce přineseme v některém z dalších článků. V kategorii Side-by Side si udržuje vedení Francouz Alcaraz na Polarisu RZR.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz