fotka

Dakar 2013 Etapa 9 - Závodí se jen o druhé místo

• vydáno: 14.1.2013
  • autor: Matěj Oliva

Po dni volna čekala na závodníky pořádná nálož závodních kilometrů. Těch bylo přes pět set a pak dalších 300 přejezdu. Jen kamiony vzhledem k době startu jely zkrácenou trasu. Tato etapa prověřila navigační i jezdecké schopnosti jezdců a začíná se ukazovat zkušenost, která vítězí nad dravým mládím.

Pro etapové vítězství si letos poprvé dojel Polák Laskawiec, který měl v předchozích etapách technicé problémy a hodně se propadl. Druhý dojel s minutovou ztrátou Patronelli, který nadále s přehledem kontroluje vedení. Třetí dojel Husseini s Hondou. Ve třídě Quadů se už tedy bojuje v podstatě jen o druhé místo, na kterém je zatím průběžně Casale na Yamaze, více než půl hodiny za ním je Sonik, rovněž s Yamahou.

Dopředu se ale posunul Palma, který jako jediný dokáže soupeřit s dvoukolkami na svém Can-amu Renegade. Čtyřkolky podle letošních pravidel smí mít jednoválcový motor do 700ccm, nebo víceválec do 1000ccm pokud mají náhon 4x4.