fotka

Dakar 2011, Etapa 3 - Problémy s palivem

  • vydáno: 5.1.2011
  • autor: Matěj Oliva, KM Racing team, Dakar.com

Třetí ostrý závodní den přinesl do závodního pole čtyřkolek hodně změn. Bohužel pro nás se změnilo jméno vedoucího jezdce závodu a domácí Argentinci chtějí ukázat, že doma se jen tak nedají. Do pořadí zasáhly opět i penalizace.

Etapu dokončil k mému velkému překvapení na prvním místě Argentinec Maffei na Yamaze před svým krajanem Halpernem a Alejandrem Patronellim, všichni z Argentiny a všichni v sedle Yamahy. Čtvrté a páté místo v etapě patří našim našim v pořadí Plechatý, Macháček. Ten dostal v této etapě poměrně značnou penalizaci, která ho odsunula dozadu. Marcos Patronelli dokončil etapu až na devátém místě a je vidět, že ještě není v nejlepší kondici. V celkovém pořadí se na první místo posunul Halpern, průběžně druhý je Alejandro Patronelli a na třetí příčce figuruje Maffei, čtvrtý je Plechatý a pátý Macháček.

KM Racing team

Polský nováček na Rallye Dakar Lukasz Laskawiec prožil v pondělí trápení na trati závěrečného přejezdu, kvůli němuž dorazil do bivaku až pozdě večer. Čtyřkolku člena týmu KM Racing sužovaly problémy s palivovým čerpadlem, které ještě zvětšoval nekvalitní benzin, který se dostával do motoru v nedostatečném množství. S maximálním nasazením se mu podařilo dojet a předat mechanikům svou Yamahu. Ti se zaměřili na nefunkční čerpadlo, ale i poškozenou zadní osu.

Náskok argentinských hvězd během měřených úseků postupně narůstal a v cíli časomíra ukázala ztrátu větší než dvacet minut. Pětinásobný dakarský šampion Macháček navíc obdržel za pondělní překročení rychlosti jedenáctiminutovou penalizaci. „Dneska šlo o to takticky a bez chyb projet trať a plně se věnovat navigaci. Myslím, že penalizaci dostane i řada dalších závodníků, protože neprojeli požadované body,“ myslí si třiapadesátiletá motocyklová legenda.

Velice unavený přijel do cíle Plechatý. „Měl jsem řadu technických problémů, hlavně s palivovým čerpadlem. Pak jsem deset minut opravoval deformovaný ráfek předního kola,“ krčil rameny, ale vzhledem k tomu, že neudělal žádnou navigační chybu a projížděl trať podle kontrolních bodů, byl poměrně spokojený.


Video

4. ETAPA - středa, 5. ledna 2011

San Salvador de Jujuy > Calama

Moto / Čtyřkolky / Auto / Kamiony

Spojovačka: 554 km | Speciálka: 207 km | Celkem: 761 km

Motto: Vrchol soutěže Dakar přechodně opustí Argentinu přechodem přes Andy přes průsmyk Paso de Jama.Aby bylo možno dojet včas na vrchol,tak start etapy musí být proveden již v noci. Jakmile soutěžící překročí hranice,tak budou stoupat do nadmořské výšky 4.800 m,t.j. do stejné výšky jakoMont-Blanc ale bez maček a cepínů. Sportovně řečeno,přejezd do Chile je také předzvěstí známé poště Atacama a prvním závoděním mimo dráhu.Start relativně krátké speciálky se bude konat ve výšce 3.300 m a v této části se stroje budou muset vyrovnat jak s kamenitým povrchem tak a s příchodem dun.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz