fotka

Dakar 2013 pro Patronelliho

  • vydáno: 20.1.2013
  • autor: FilipT

Vítězem poslední etapy se stal Jihoafričan Sarel van Biljon na E-ATV690z Jihoafrické republiky, druhý byl Sebastian Husseini nas Hondě. Argentinec Marcos Patronelli dojel třetí, celkově si ale pojistil letošní vítězství.

Poslední etapa zahrnovala přejezdy celkem 279 km a speciálku 346 km, v ní ale byly pouze dvě rychlostní zkoušky celkem 111 měřených kilometrů a zbytek mezi nimi neutrální zóna. I poslední den ale přinesl řadu vypjatých situací - tou první byl už opožděný start do speciálu, protože kvůli dopolední mlze nemohly startovat záchranné vrtulníky.

V neděli už nás čeká jen slavnostní vyhlášení vítězů a přehlídka všech závodníků na dojezdové rampě na náměstí Plaza de la Constitución v Santiago de Chile. Na stupně vítězů vyjedou tři Yamahy Raptor 700 - první řídí Marcos Patronelli, druhý je Ignacio Nicolas Casale a třetí Polák Rafal Sonik.

Zajímavá je i kategorie T3, kterou tvoří vozidla side-by-side. Tady triumfoval Polaris RZR, který obsadil první dvě celkové pozice s francouzskými posádkami Alcaraz a Duclos/Delauna.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz