fotka

Motoskijöring Kořenec

  • vydáno: 27.1.2013
  • autor: Corssracing.cz, Foto: Barbora Špačková

Druhý závod letošního 15. ročníku Poháru Drahanské vrchoviny se jel tentokrát na Kořenci. Závod byl několik dní předem přeložen z Olešnice, kde jsme pro tento sport nenašli dostatečně příznivé povětrnostní podmínky. Je to už 7 let co se v Kořenci jelo naposledy. Přesně to bylo na konci roku 31. Prosince 2005. Byl to závod na závody bohaté sezóny 2005/2006, odjelo se tehdy neuvěřitelných 8 závodů v jedné sezóně. Motoskijöringu kraloval Marian Klíč s Radkem Prudilem, před „věčně“ druhým Radkem Beníškem s Janem Trávníčkem. Jela zde i spousta dalších známých jmen, která se tu sešla i letos.

Dnes se k závodu přihlásilo celkem 15 posádek motoskijöringu, 8 jezdců na dospěláckých čtyřkolkách. Do kategorie Čtyřkolky Děti se přihlásili dva kluci a jedna dívka. Pro nedostatek dívek se tentokrát vynechala kategorie Čtyřkolky Ladies. Dnešní závody mohli přítomné zaujmout hned několika výjimečnými okamžiky. Za prvé: Marian neskončil první, ale předjel ho Radek Šikula i Pavel Vrána, nakonec z toho bylo celkově druhé místo. Konal se tu totiž přímý souboj čtyřkolek s náhonem na zadní pohon (sportovky) versus náhon všech čtyř kol (pracovky). V první jízdě si s nimi Marian s vypětím sil poradil. V druhé jízdě už to bylo na uklouzané trati marné. Za druhé: v rozjížďce „Malého finále“ po neuvěřitelně napínavé jízdě (spadne ten Banán nebo ne…), zvítězil Tomáš Buryška alias Banán Banys s Tomášem Pešou a získali tak za mohutné podpory četných fanoušků a fanynek své první prvenství v rozjížďce motoskijöringu. Za třetí: Radek Beníšek po deseti závodech v řadě bez výhry všechny ostatní posádky tentokrát vyčadil a získal tak pohár od starosty obce.

Gratulujeme všem účastníkům, protože, jak nám dneska Banán ukázal, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a vítězství jednou přijde tak nějak samo ;-) Po dvou rozjížďkách malých a velkých čtyřkolek a 6-ti jízdách motoskijöringového pavouka bylo konečné pořadí z Kořence následující:

Kategorie Čtyřkolky Děti:

1. Kulka Ondřej

2. Klíčová Sabina

3. Malach Roman

Kategorie Čtyřkolky 2x4 + 4x4:

1. Šikula Radovan

2. Klíč Marian

3. Vrána Pavel

Na příští víkend to zatím moc nevypadá, že bychom mohli opět jet. Určitě ale sledujte naše stránky www.crossracingcup.cz nebo náš Facebook "Crossracing Cup". Pokud nám to podmínky dovolí, budete právě na těchto místech informováni jako první o dalších možnostech zařádit si na motorkách, čtyřkolkách, případně na lyžích nebo se na ty blázny jen tak dívat...

Z novinek, které mohli zde přítomní zaznamenat, bych na závěr vypíchl jednu věc. A to zrod naší nové moderátorské dvojice: Klíč - Vik. Celým odpolednem nás totiž mikrofonem provázeli Marian Klíč a ve volných chvílích ho doplňoval startmaršál Pavel Viků. Středeční vysílání Mariana, které jste mohli slyšet na Rádiu Hey, se zkrátka asi zalíbilo a od mikrofonu se nehodlal vzdálit skoro ani na krok. Že by moderátorské duo vyhlášení CRC 2013, co Majdo? Pavle? :-)

Kompletní celkové pořadí z Kořence, stejně jako průběžné pořadí poháru najdete v příloze tohoto příspěvku. Připravujeme také foto, které nám přislíbil p.Hensl a Milan Kirchner, těšte se :-)

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz