fotka

Zase bahno

  • vydáno: 17.4.2013
  • autor: Matěj Oliva

Další dostaveníčko milovníků bahna a dobrého jídla se konalo v Texasu, konkrétně v Jacksonvillu. To pro nás není ale až tak důležité, jako to, co bylo na mudfestu k vidění.

Celou akci přivítal MudCreec offroad park, který má 400 akrů půdy určené jen a jen k vyřádění v terénu. Pro letošek byly přidány nové trasy a park byl v provozu až do samotných závodů, což samozřejmě přilákalo celou řadu jezdců.

Na rozdíl od předchozích let, letosnešlo jen o klasické sprinty v bahně, ale o kombinaci klasické překážkové tratě s kládami, přejezdy, skoky s bahenní tratí. Na start se psotavili pánové, dámy, děti, ale i posádky side-by-side, jejichž popularita stále stoupá.

Že jde hlavně o zábavu se ukázalo při samotných závodech. Lidé si navíc mohli vyzkoušet nové Can-amy na testovací dráze a sami si vyzkoušet, jaké závody v bahně jsou. Třešničkou na dortu pak byl závod strojů dvou největšíchúpravců čtyřkolek do bahna i s hlasováním publika.

Zajímavý byl také vytrvalostní závod dvojic na jednom stroji, kdy se závodilo přes celý park, jeden jezdec tam, druhý zpět, popřípadě dvoučlenné posádky v side-by-side. Možná by se mohli pořadatelé zdejších maratonů inspirovat.

Další články z rubriky:

    Copyright © 2010-2020 Quadweb.cz