fotka

MMČR Quad Horšovský Týn

  • vydáno: 29.4.2013
  • autor: Matěj Oliva

Mistrovství Republiky pokračovalo opět v západních Čechách, tentokrát na trati v Horšovském Týně. Přes varování meteorologů vyšlo počasí dokonale a na perfektně připravené trati mohly začít boje o další mistrovské body.

Na úvod je třeba poděkovat organizátorovi, který připravil perfektní trať i zázemí, bohužel mnoho diváků si do Horšáku cestu nenašlo a na trati panovala spíše komorní atmosféra. Nedostatku jezdců jsme se naopak bát nemuseli a ve všech třídách byl vidět plný startovní rošt.

MMČR

Na start mistrovské třídy se postavila kompletní česká špička. Tentokrát nechyběl ani David Mikolášek, který těsně před závodem zprovoznil svou KTM a mohl tak letos poprvé zasáhnout do závodu. Kvalifikaci stejně jako v Kramolíně vyhrál Lukáš Studený a byl znovu pasován i do role favorita celého závodu. Zatápět mu mělo duo Picmaus – Klíč, kteří svou roli splnili na výbornou, k tomu ale později.

Holeshot si v první jízdě vyjel Zdeněk Poláček, který celé první kolo vodil startovní pole. Na záda se mu Lepil Lukáš Studený, ale dlouho nemohl najít skulinu, kterou by se před Zdeňka dostal. Nakonec se mu to podařilo, ale jezdci se nevyhnuli vzájemné kolizi, kterou Poláček odnesl ztrátou čtyř pozic a zařadil se až za Daniela Picmause na páté místo, které mu patřilo i v cíli. Lukáš si vyjel pohodlný náskok, který udržel až do cíle. Na druhém místě kroužil Marian Klíč a třetí byl Jirka Kašpar, kterému ale brzy začal dýchat na záda Picmaus, který ho nakonec i předjel.

Ve druhé jízdě si Holeshot vyjel trochu překvapivě Radim Stöhr, dlouho se ale na prvním místě neudržel a byl pojet Studeným i Klíčem. Na třetí místo se propracoval Picmaus, který se ale s bronzem rozhodně nespokojil a brzy začal tlačit na Klíče, přes kterého se vzápětí dostal. Na stupních vítězů jsme tedy viděli stejné pořadí, jako ve druhé jízdě. Čtvrtý dojel Jirka Kašpar a pátý Zdeněk Poláček.

Veteráni

Startovní rošt třídy veterán byl znovu plný a na rozdíl od loňska jel znovu svou samostatnou rozjížďku a to bylo jen dobře, protože souboje dříve narozených byly opět velmi zajímavé. V první jízdě nejlépe odstartoval Jarda Faktor, který odjel závod stylem start-cíl. Naopak slabší starty má letos Honza Rejholec, který se pak musí probíjet startovním polem kupředu. Tentokrát mu v tom ale pomohl slabším startem Pavel Palme, kterého Honza udržel za sebou a dojel si tak pro druhé místo právě před Palmem.

Druhá jízda byla stejně jako v Kramolíně neskutečně napínavá. Holeshot si odvezl Jirka Vlček, během jízdy se ale propadal dozadu a o vítězství si to rozdávala tradiční trojice Rejholec, Palme, Faktor. Startovní pole dlouho vodil Pavel Palme, který měl v zádech Honzu Rejholce, na kterého ale brzy dotíral i Jarda Faktor. Honza tlačil na vedoucího Palmeho tak dlouho, až byl předjet Jardou Faktorem. Pak začal boj o první místo, který musel zaujmout každého, kdo do Horšáku přijel. Jarda nakonec Pavla udolal a dojel si pro další vítězství, letos zatím neztratil ani bod a vypadá to, že bude hodně těžké ho z trůnu mistra ČR sesadit.

Ženy

Suverénní výkony předvádí letos Jitka Konířová, která z přehledem vyhrála obě jízdy dámské kategorie a tentokrát nechala za sebou i kompletní startovní pole juniorů. Za jejími zády se ale odehrával souboj Sabiny Klíčové s Janou Hůlkovou. V obou jízdách odstartovala Sabina lépe a Jana přes veškerou svou snahu nenašla na její jízdu recept a dojela v těsném závěsu na třetím místě.

Junioři

Na start třídy Junior II se tentokrát postavilo více strojů se vzduchem chlazeným motorem, než staveb a na trati to bylo znát v podobě vyrovnaných soubojů. Vynechat musel bohužel David Stejskal a po kvalifikacích i Tomáš Rigó, kterého zradila jeho Kawasaki. Výsledky kategorie Juniorů zatím nemám k dispozici a nerad bych někoho poškodil, takže doplním co nejdříve. Děkuji za pochopení.

Další závod nás čeká už 12.5. ve Stříbře, tedy znovu na západě Čech. Do té doby bych vás rád pozval ke sledování reportáže z kramolínského závodu, která bude odvysílána v úterý v 18:00, ve středu v poledne a ve čtvrtek ve 23:00 na stanici NOVA Sport, tak to nepropásněte!

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz