fotka

Handy Cup Kramolín pohledem Lukáše Šembery

  • vydáno: 1.5.2013
  • autor: Lukáš Šembera

Tak konečně první závod po několikati letech.Sice jiného typu, ale celkem mě vyhovuje bláto a nerovný terén.

Už ve čtvrtek sem se nemohl dočkat, až přijedu do Kramolína, sundám čtyřkolku z vleku a vyjedu na trať. V pátek proběhly treningy na suchu a tak jsem pomalu kolo za kolem zrychloval.Byl jsem trošku nešťastnej z výkonu čtyřkolky, v určitých pasážích už ze sebe nemohla víc dostat a zdálo se mi to pomalí.Trening mě skončil když z poprchávání začalo hodně pršet.Tak jsem to zabalil a připravoval jsem se na sobotní závod.

V sobotu ráno hodně pršelo a trať byla plná kaluží a bláta na kterém se pomalu nedalo rozjet, ale stejně jsem byl první na trati, zatím co ostátní přemýšleli, zda vůbec budou chtít vyjet.Potom co jsem přijel, už pár lidí bylo připraveno to taky zkusit. Kolem jedné hodiny se jel závod na 15 minut, kde ještě o nic nešlo.Byl to spíš rozjezd na další závod, ale i v tomhle závodě to bylo ze začátku drama, ale pak od půlky závodu šlo spíš dojet do cíle a pozice se už neměnila.Po startu jsem byl v zatáčce jako první čtyřkolka asi za čtyřma kroskama.

Ve třetí zatáčce mě už dohnal jeden jezdec na can–am 750, ve čtrvté zatáčce už jsme za sebou měli i kontakt a pak už mě začal ujíždět a nedokázal jsem se ho udržet.Bylo to asi tím, že jsem měl dost sjeté pneumatiky a na tom blátě jsem měl problém se vůbec udržet v nějaké stopě, natož někde rychle vyjet skokánek do kopce, z vracáků to taky nebyla žádná sláva.Tak sem pořád musel hledat nějakou stopu, ve které bude trošku sucho, aby byl dobrej odpich a vyjel bych co nejrychleji ze zatačky, no a tak sem po 15 minutách dojel do cíle jako druhej, ale stejně o nic nešlo.

Druhý závod byl už jiného typu.Každý rider musel zajet dvě kola na čas.Ty časy museli být co nejvíc shodné.Tento závod se už započítával do celkového umístění.

V tomto závodě jsem zvolil taktiku jet na plno v obou kolech.Rozdíl mezi mýmy časy bylo 14 vteřin, tak jsem skončil druhý mezi čtyřkolkami a sedmý celkově i s motorkami.Po mém prvním závodě jsem celkem spokojenej a těším se na dalši závod, který bude 3.května v Krupý. Jen doufám, že výsledky budou pořád jen lepší.

Videa

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz