fotka

Rally Dakar, Etapa 4 - Patronelli skončil

  • vydáno: 6.1.2011
  • autor: Matěj Oliva, KM Racing team, Dakar.com

Čtvrtou etapou měl začít ten pravý Dakar. Závod překročil hranice s Chile a zároveň i svůj nejvyšší bod ve výšce 4800m.n.m. Měřená část této etapy byla poměrně krátká a jezdce čekalo lehce přes 200 Km, o to delší a náročnější byl přejezd.

Etapové vítězství si připrsal tentokrát opět Argentinec, tentokrát Tomas Maffei na Yamahze hned před svým krajanem Alejandrem Patronellim a Sebastianem Halpernem. Až na čtvrté příčce se ztrátou necelých pěti minut dojel Pepa Macháček, před Martinem Plechatým. Na poslední chvíli stihl odstartovat Polák Laskwiec a dokončil etapu na jedenácté pozici. Ten měl po dojezdu minulé etapy čtyřkolku v hodně špatném stavu. „Lukasz přijel do bivaku s notně poškozenou přední částí čtyřkolky včetně elektriky a navigace. Zadní část rámu byla po jednom z karambolů přelomená, takže kluci museli vyrobit novou. Klobouk dolů, skončili půl hodinky před Lukaszovým startem,“ referoval o noční směně manažer Martin Pabiška.

V celkovém pořadí dnešní etapa přinesla následující. Vedení v závodu se ujal Argentinec Maffei, na druhém místě figuruje Alejandro Patronelli, třetí je opět Argentinec Halpern, čtvrtý Martin Plechatý a pátý se ztrátou více než půl hodiny Josef Macháček. Ve výsledcích quadů figuruje od středy už jen jedno jméno Patronelli. Je jím starší z bratrské dvojice argentinských čtyřkolkářů Alejandro. Jeho slavnější sourozenec Marcos, který před rokem slavil v Buenos Aires vítězství, už do středeční etapy nenastoupil. Nebylo to zapříčeněno jeho listopadovým zranění a následným urychleným léčením. Důvodem byl nebezpečný pád, při němž si v úterý poranil koleno. Marcos se ovšem rozhodl neodjet z dějiště soutěže. Chce do jejího konce zůstat v týmu a alespoň tak pomáhat Alejandrovi k vítězství.

KM Racing team

Páté místo okupuje i po čtvrté etapě Rallye Dakar ze San Salvador de Jujuy do chilské Calamy Josef Macháček. Absolutní čelo, které dál ovládá trojice Argentinců, se zástupci KM Racingu opět o něco vzdálilo. Pětinásobný vítěz nejtěžší vytrvalostní soutěže ztrácí na nového lídra čtyřkolkářské soutěže Tomase Maffeie už půl hodiny. Čtvrtá příčka patří po středě Martinu Plechatému.

Video / bezečnost na DakaruEtapa 5

Moto / Čtyřkolky / Auto / Kamiony
Spojovačka: 36 km | Speciálka: 423 km | Celkem: 459 km

Motto: Vrchol soutěže

Plným plynem vpřed!V této dlouhé speciálce se jezdci a řidiči budou muset vyrovnat s velkou škálou různých terénů,kde každý druh terénu bude vyžadovat specielní druh řízení nebo jízdy.Pomalým startem na kamenitém povrchu a při přejezdu solné pláně ( "salar") dojde k poklesu průměrné rychlosti a tato část bude plně zaměstnávat jezdce a řidiče po dobu více jak hodinu. Ale konec etapy bude probíhat na širokém otevřeném terénu mimo silnici v úseku delším jak 100 km. Svátek dun bude zakončen sjezdem do Iquique,který slibuje vyznavačům vzrušení mnoho vzrušujících zážitků neboť přímo proti moři budou soutěžící klesat po svahu v délce 2-3 km a to při průměrném sklonu 32 °.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz