fotka

Stříbro trochu na bahně

  • vydáno: 12.5.2013
  • autor: Matěj Oliva

Náročná trať ve Stříbře přivítala další závod mezinárodního mistrovství ČR a už od první chvíle bylo jasné, že tu nepůjde o rutinní závod s očekávaným výsledkem.

Na trati po propršené sobotě bylo opravdu hodně vody, v zatáčkách stály louže a pro mnohé jezdce byla dráha průjezdná jen s obtížemi. To se projevilo i na účasti na prvním tréninku, při kterém vyrazilo na trať jen několik nejodvážnějších. Přestože měl pořadatel k dispozici potřebnou techniku, na trati se před kvalifikací nic nezměnilo a jezdci vyráželi do opravdu náročných podmínek.

Mistrák překvapil

Zatímco dopoledne bylo počasí celkem slušné, před závody se nad Stříbrem zatáhly mraky a na trať se zvolna začala snášet voda. Bylo nadmíru jasné, že rozhodovat bude start a na ten tu je několik odborníků. Tentokrát to nejlépe vyšlo Zdeňkovi Poláčkovi, který si vyjel holeshot. V první zatáčce se před něj ale dostal Marian Klíč, i když ne nadlouho, Zdeněk ho v půlce prvního kola pojel zpět a za mohutného povzbuzování davů si dojel pro premiérové vítězství v rozjížďce. Druhý dojel Klíč a třetí Lukáš Studený.

Druhá rozjížďka byla ještě náročnější a po prudkém dešti bylo na trati opravdové peklo. Holeshot si znovu vyjel Zdeněk Poláček a tentokrát nenechal nic náhodě a hned od startu začal svým soupeřům odjíždět. Na druhém místě se s podobným přehledem držel Marian Klíč a třetí jel Lukáš Studený, který na náročné bahno během závodu nedokázal najít recept. Nedařilo se ale ani dalším favoritům, za očekáváním zůstal i Jirka Kašpar, nebo Daniel Picmaus.

Dětem se nedařilo

Nejvíce asi stav trati odnesli junioři. Malé Accessy mají úzké pneumatiky, nízkou světlou výšku a projet hluboké bahnité koleje pro ně bylo často nemožné. Při tom ale zdržovali i větší stroje a holky, takže trať byla často neprůjezdná. Jezdcům samotným to lze jen těžko vyčítat.

Během závodu se tak pořadí stále měnilo a často se vytvořil vláček jezdců, kteří nedokázali předjet své soupeře i když byli z jiné kategorie. Jakmile čtyřkolka vyjela do hlubokého bahna, stala se neovladatelnou, takže nezbylo než trpělivě kroužit a čekat na šanci, kde v klidu předjet. Vítězkou třídy ladies se stala Jitka Konířová, která ani tentokrát nedala nikomu šanci. Kategorii Junior II vyhrál polský jezdec Kaczper Mieszkowski, v Juniorech I byl nejlepší i přes několikeré zapadnutí Tomáš Pikart.

Veteráni

Ve třídě veterán jsme se už od kvalifikace mohli těšit na souboj trojice Palme – Rejholec – Faktor. Ti si během letošní sezony nedarují ani metr na trati a připravují divákům vždy velmi zajímavou podívanou. Závod ve Stříbře nebyl výjimkou. O první pozice znovu bojovala tato trojice. V první jízdě si vyjel Holeshot Jarda Faktor, kterého ale pronásledoval Honza Rejholec, který letos stále zrychluje. Třetí kroužil neohroženě Pavel Palme. Takto skončila i celá jízda.

Ve druhé rozjížďce nejlépe odstartoval Pavel Palme následován Rejholcem a Faktorem. Zatímco Palme všem odskočil a jel si suverénně pro první místo, o to druhé se konal velkolepý souboj. Jarda Faktor nakonec Honzu udolal a to mu vyneslo i celkové vítězství v závodě.

Stříbro je za námi. Pořadatelé opět připravili výborný závod a počasí bohužel ovlivnit nemohli. Je třeba připomenout, že trať mají všichni stejnou. Další závod nás čeká za tři týdny v Horním Újezdě.

Další články z rubriky:    Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551

    Warning: file_get_contents(http://motomedia.cz/motodeniknovinkyostatni-redesign.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551
    Copyright © 2010-2016 quadweb.cz