fotka

Chris Borich vyhrál GNCC

  • vydáno: 7.11.2010
  • autor: Matěj Oliva

Poslední závod sezony Can-Am Grand National Cross Country Series – GNCC se jel v Crawfordsville pod názvem Ironman GNCC. Chris Borich do tohoto závodu vstupoval s deseti vítězstvími v kategorii XC1 jako horký kandidát na letošní titul.

Start se mu podařil velice dobře a hned od začátku se svou Yoshimura Suzuki vedl. A vedení si udržel až do konce závodu. Cílem projel s více než minutovým náskokem před druhým jezdcem a jasně tak ukázal, kdo je králem kategorie XC1. Druhý dojel Adam McGill na Can-amu, i když druhé místo dlouho okupoval Chris Bithell, ten ale pro technické potíže svou pozici musel přepustit.

1. Chris Borich - Suzuki - 376 (11 výher)
2. Taylor Kiser - Yamaha - 309 (1 vítězství)
3. Adam McGill - Can-Am - 256

XC2

/ V této třídě patří titul Hondě a jejímu jezdci Brianu Wolfovi. Ten měl v závodě velké problémy a o svůj titul musel velice tvrdě bojovat. Potřeboval dokončit závod hned za Walkerem Fowlerem na Ballance Yamaze. Wolf měl technické problémy a musel do boxů. Z vítěztví se nakonec radoval Fowler. Oba jezdci mají shodný počet bodů, ale pro Wolfa nakonec vyzněla lépe statistika celkových vítěztví. Třetí skončil Gabe Phillips na Yamaze.

1. Brian Wolf - Honda - 281 (5 vítězství)
2. Walker Fowler - Yamaha - 281 (4 vítězství)
3. Gabe Phillips - Yamaha - 238 (2 výhry)

Video

O tom, jak dokáže být GNCC nárčný závod se můžete přesvědčit na amatérském videu.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz