fotka

Trial pokračoval v Tanvaldu

  • vydáno: 11.6.2013
  • autor: Trial team, Foto: Karel

Druhý podnik populárního seriálu v trialu čtyřkolek se jel v Tanvaldské kotlině společně se závodem Mistrovství České Republiky v Offroad Trialu.

Pro závodníky byly připraveny celkem čtyři tratě, dvě v kamenech, jedna v houštinách a jedna poměrně rychlá sekce v terénu. Vydařilo se i počasí, Tanvaldu se deště vyhnuly a nad tratí byla po většinu závodu modrá obloha. Dorazilo i hodně diváků a to nejen díky souběžnému závodu terénních aut.

Jezdci i pořadatelé hodnotí tento závod jako jednodušší, než ten první, který se jel na Kladně. I tak se jednalo o náročný závod, především díky kamenům, přes které měly problém se dostat především sportovní čtyřkolky s malými koly. Naopak v houštinách doslova proletěla čtyřkolka jezdce Saara, který se sportkou zajel trial pod dvě minuty se třemi trestnými body. Průměr přitom byl 60 trestných bodů.

Zajímavou historku máme tentokrát z přípravy trati. Ta byla v plném proudu a pořadatelé měli již vše nachystané, když se přiřítil zarudlý místní obyvatel s tím, že trialy jsou na soukromém pozemku. Bylo tedy nutné připravit jiný trial, který se ale podařilo natáhnout velmi zajímavě a opět se tak ukázala síla pořadatelského teamu.

Po odjetí všech zúčastněných jezdců na trialových sekcích a bez větších újmách na zdraví a majetku 4kolek se naše osazenstvo něžného pohlaví pustila do elektronického sčítání výsledků kde vzešli vítězové a poražení napříč kategoriemi. Poté už následovalo očekávané slavnostní vyhlášení a ocenění jak poháry tak věcnými dary od našich hlavních sponzorů: Journeyman a Galaxybike.

Ceny byly rozdány a nás opět čekal maraton v úklidu a odvozu celého ansáblu směrem k domovu.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz