fotka

Buriánka Cup ve Stříbře

  • vydáno: 19.6.2013
  • autor: Matěj Oliva, Petr Hrubant Foto: Ing. Václav Duška

Po zrušeném závodě v Žamberku pokračoval Buriánka Cup závodem ve Stříbře, které tentokrát ukázalo podstatně vlídnější tvář, než při závodě MMČR. Trať byla výborně připravená a není divu, že jsme na startovním roštu mohli vidět známá jména z mistrovství Republiky.

Po poledni začali na trať najíždět první jezdci. Označeni jako Quad Junior A (125). Zde dominoval Tomáš Trojan, který si vyjel celkové prvenství v této kategorii. Za ním se umístil David Jančar a Adam Tuček. Další čtyřkolkářskou kategorií byli jezdci Quad Limit spojeni s Quad Junior B (250). V limitech jednoznačně kraloval David Stejskal a s přehledem se držel první flek. Na záda se mu snažil dýchat David Veselý, který si hezkou jízdou vyjel druhé místo. A pro bronzovou příčku si dojel Jaroslav Vogl se svou LTZ. V Juniorech B si zlato vybojoval Matěj Seidl před Jiřím Vlčkem a Honzou Tučkem.

Jako předposlední se před startovací rošt seřadili jezdci Quad Hobby. Zde si diváci mohli vychutnávat sledování urputných soubojů od začátku do konce závodu. V první jízdě si Jana Hůlková vystřelila pro holeshot a nechala tak všechny mládence za sebou. I když jela rychle, za okamžik byla nucena přenechat vedení závodu Markovi Švárovi, Patriku Vítkovi a Filipu Kuklovi. Do umístění na bednu také zasáhl Jiří Šumichrast a ve druhé jízdě i Lukáš Mařík. Celkově se tedy na vrchulu umístil Patrik Vítek, který svou bravurní jízdou své soupeře držel bezpečně za zády. Druhý dojel Marek Švára před Jiřím Šumichrastem, Filipem Kuklou a Janou Hůlkovou.

Nakonec jela královská třída čtyřkolek Quad Profi. Dorazila republiková elita ve složení Zdeněk Poláček, Jiří Kašpar a David Sůsa, kteří na trati nedarovali ani metr. Po startu si vyjel holeshot Zdeněk Poláček (jak tu bývá zvykem). Tomu se na záda pověsil Jirka Kašpar před Davidem Sůsou a Tomášem Cífkou. Kašpar Poláčka zdolal a dojel si pro nejvyšší stupínek. Zdeněk ale i tak musel hájit druhé místo před útočícím Davidem Sůsou. Také bych vyzdvihl podařený start (ve druhé jízdě) Rudolfa Procházky, který si prvních pár zatáček držel druhé místo. Diváci museli být nadšení, když sledovali jak si jezdci celý závod dýchají na záda a létají za sebou ve vláčcích na lavicích. Celkově tedy Kašpar, Poláček, Sůsa, Cífka a Mikolášek.

Již nezbývá než poděkovat pořadatelům za krásné závody a můžeme se těšit na další závod 7.9. v Božeticích.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz