fotka

Dlouhá Loučka zahalená v prachu

  • vydáno: 1.7.2013
  • autor: Matěj Oliva

Po posledních dvou závodech na bahně se jezdci konečně svezli na trati, která nepřipomínala močály, na druhou stranu ani oblaka prachu nejsou tím pravým.

V prvním prázdninovém dnu se do Dlouhé Loučky nikomu moc nechtělo a letos poprvé bylo nutné sloučit třídu Veterán s třídou Mistrovství Republiky. Kromě memnší účasti se na tom podepsal i fakt, že přednost dostal vložený závod motorek. Který navzdory apelování z Autoklubu startoval vždy jako první, holt logiku v tom hledat nemůžeme.

Už od rána byla trať plná prachu a přes mnoho stížností se s tím pořadateli nic moc dělat nechtělo, i na fotkách tak můžete vidět, že viditelnost na trati byla občas až nulová, což mimo to, že je to dost nepřijemné není ani dvakrát bezpečné. Ale podmínky jsou pro všechny stejné, takže se šlo závodit.

Ženy

Pokud čekáte obvyklou zprávu o tom, že Jitka Konířová vyhrála obě rozjížďky, budete zklamáni, závod žen byl totiž tentokrát podstatně dramatičtější. V první Jízdě Jíťa sice dojela, ale po jednom výletu z trati a jednom výstupu ze stroje z toho bylo ž čtvrté místo za Polkou Zuzanou Scibor, druhou Sabinou Klíčovou a třetí Janou Hůlkovou. Jitka se navíc lehce zranila a do druhé jízdy to nevěstilo nic dobrého.

I ve druhé rozjížďce suverénně zvítězila polská závodnice, před Jitkou Konířovou a Sabinou Klíčovou. Na stupních vítězů si pak dvě naposledy jmenované vyměnily pozice. S polskou závodnicí jsme udělali zajímavý rozhovor, který budete moci vidět v přenosu na stanici Nova Sport.

Junioři

Tradičně ve spojené jízdě s ženami jely obě kategorie juniorů. Ve třídě Junior I byl suverénní Tomáš Pikart, který vyhrál obě rozjížďky stylem start-cíl a nechal tak za sebou problematický začátek sezóny, kdy ho zlobila technika i bahnité tratě, které mu moc nesvědčí.

Mezi většími Juniory byl suverénní David Stejskal, který doléčil zlomenou ruku a vrátil se na závodní tratě ve velkém stylu. V Loučce nechyběl ani polský závodník Miszkowski,, který doteď vedl celý seriál, ten dojel dvakrát druhý. Na třetí místo pak dosáhl Tomáš Rigó. Ani v kategorii Junior nechyběla řada zajímavých soubojů a situací, které bavily poměrně početnou diváckou obec, která do Loučky dorazila.

Mistrák

Po dvou bahnitých závodech si v mistráku chtěli zpravit chuť jezdci, kterým příliš nesvědčí bahno a nasbírat důležité body do boje o mistrovský titul, na který může reálně dosáhnout celá řada jezdců. Závody v Loučce byly ale v mnoha ohledech hodně zajímavé. Start první jízdy se moc nepovedl Zdeňkovi Poláčkovi, který odjížděl ve středu startovního pole, probíjel se dopředu, ale kolize, při které narazil do jezdce, kterého v prachu neměl šanci vidět ho posunula až na úplný chvost startovního pole. Do vedení se dostal Lukáš Studený a ukázal, že na suchu není k dostižení. Druhé místo obsadil Daniel Picmaus a třetí dojel Marian Klíč. Smolařem první rozjížďky byl Jirka Kašpar, jehož Yamaha začala ztrácet výkon a Jirku to stálo hodně bodů, protože nenastoupil ani do druhé jízdy.

Na startu druhé jízdy už si Zdeněk dal pozor a dojel si pro Holeshot, i když tentokrát bez finančního ocenění. Na zádech si ale vezl Studeného, který ho během několika kol dotáhl, předjel a začal pomalu ujíždět. Za nimi to ale vřelo také. O pozice tu tvrdě bojoval Míra Zatloukal, který se ještě trochu pere s novou technikou, která ne a ne poslouchat, Marian Klíč a Daniel Picmaus. Zatloukal nakonec musel před oběma kapitulovat a Marian nakonec neodolal Picmausovu tlaku.

Zdánlivě rozdaný závod se hodně zdramatizoval, když Lukáš Studený po doskoku poslal jedno zadní kolo mezi diváky a musel odstavit svou KTM. Poláček byl tedy znovu první a Picmaus ucítil příležitost. Začal Zdeňka stahovat mílovými kroky, ale nakonec to nestačilo a cílem projel těsně za ním. Na třetím místě dokroužil Marian Klíč. Na stupních vítězů vystoupal nejvýše Daniel Picmaus, druhý skončil Klíč a třetí Poláček, pro kterého je to už třetí bedna v řadě. Seriál se nám tím hodně zdramatizoval. Odstup Poláčka a Studeného se nezměnil, ale své bodové konto rozšířil Klíč s Picmausem a do druhé poloviny sezony to slibuje hodně zajímavou podívanou.

Veteráni

V první rozjížďce nejstarších jezdců si vedl výborně Roman Matýs, který se dlouho držel vepředu. Byl ale posléze dojet a předjet Faktorem a Palmem, trochu za očekáváním zůstal Honza Rejholec, kterému v závěru dlouhé rozjížďky došly síly. Ve třídě veterán zlobila technika Jirku Vlčka, kterému nechladila jeho KTM a po první jízdě raději čtyřkolku odstavil.

Před druhou jízdou se nechal Pavel Slyšet, že už Jardovi nic nedaruje a to také do puntíku dodržel. Výborně odstartoval a jel si jednoznačně pro první místo. Za ním se držel Jarda Faktor, Roman Matýs a Honza Rejholec. Několik kol před koncem ale v jardově KTM zaklepalo a zastavila se se zadřeným motorem. Poprvé tak byl sesazen z první příčky, na kterou se celkově postavil Pavel Palme, druhý skončil Roman Matýs, pro kterého to byla také první bedna v MMČR, na třetí stupínek vystoupil Jarda Faktor.

Na závěr většinou chválíme trať a pořadatele, ale tentokrát opravdu nebylo za co, na trati se až nebezpečně prášilo, kropit se začalo až v hlavním závodě, ale ne pro každou kategorii, no a zapomenout nesmíme ani na upřednostňovaný vložený závod motorek, který měl v mnohém přednost před samotnými závody Mistrovství Republiky.

Doufejme tedy že za 14 dní na domovské trati Jardy Faktora to bude jiné kafe. Doražte už v pátek, kdy vás čeká zajímavý program před samotnými závody. Záznam z podniku v Dlouhé loučce uvidíte už příští týden na stanici Nova Sport, časy vysílání včas zveřejníme na Quadrace.cz.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz