fotka

Zdeněk Poláček - Ambice jsou vysoké

  • vydáno: 10.7.2013
  • autor: Matěj Oliva

Kdo by si v zimě tipnul, že v půlce sezony bude Zdeněk Poláček jen o dvanáct bodů druhý za lídrem šampionátu? Jak k tomu vlastně došlo a kdo na tom má největší zásluhy jsme se zeptali nejpovolanějšího.

Zdeňku jaké to je být v polovině sezony tam kde jsi, čekal jsi to?

Myslím že nejsem jediný kdo je překvapený, chtěl jsem se v letošní sezoně podívat na stupně vítězů, ale opravdu jsem nečekal že bych mohl být první a ještě k tomu 2x za sebou.

Je třeba si přiznat, že zásluhu na tvém úspěchu mají dva závody na bahně, které jsi vyhrál, jaký je tvůj recept na mokrou trať?

Motocross je nejen o krásně připravené trati, která je nakropena přesně tak aby se neprášilo ale ani nebylo bahno, jak si myslí někteří i přední jezdci. Někomu jde prostě jezdit na suchu někomu na bahně a ten, kdo zvládne obojí jako u nás Martin Liška tak má právo na mistrovský titul!

Používáš do bahna nějaké speciální obutí, nebo úpravy na čtyřkolce?

Jezdím na gumách GOLDSPEED které mi velice sedí jak na bahně tak na suchu. Mám k dispozici několik směsí a vzorků a je důležité správně vybrat, nicméně letos se mi co do pneumatik daří a nikdy jsem neměl vyloženě špatně obuto. Určitě to hraje svou roli.

Už loni jsi se pohyboval v první pětce, ale chyběla tomu dravost, co se pro letošek změnilo?

Loni jsem jel mistrovství poprvé a můj cíl bylo dojet do 10. Místa. Byl jsem pak velice překvapen, když jsem byl na konci 5. Letos je můj cíl vejít se opět do této pětky.

Chystáš se letos vyzkoušet některý ze závodů mistrovství Německa, nebo dokonce Evropy?

Něco takového se chystá, ale ještě není přesně známo kdy a kam to bude, loni se mi však velice líbily některé německé tratě a na ty bych se chtěl opět podívat. Každá taková zkušenost je k nezaplacení.

Jak snáší sezonu tvoje technika? Často tě vidíme střídat růžovou a „Rockstarovou“ čtyřkolku?

Díky Janu Kvasničkovi funguje technika na 1***. Důvod častého střídání strojů je, že oba stroje krom výfuku a najetých mth jsou stejné a tudíž se snažíme obě udržovat ve stálém provozu aby jedna nestála více než ta druhá.

Jaké máš ambice do zbytku sezóny? S jakým výsledkem bys byl na konci sezony spokojený?

Ambice jsou vysoké, hlavně dojet v pořádku a jízdu si pořádně užít. Jak jsem již zmínil chtěl bych se letos umístit do první 5.

Změnil se po úspěšných závodech nějak tvůj tréninkový režim?

Změnila se hlavně psychika protože bych chtěl konkurovat i jízdou na suchu a nejen na bahně. Důležité je se závodu a soupeřů nezaleknout.

Jak se vlastně v sezoně na závody připravuješ?

1-2x do týdne chodím jezdit na 4kolce a 1x týdně chodím se svojí přítelkyní na relax do bazénu abych se také trochu odreagoval.

Je něco, co bys chtěl vzkázat našim čtenářům?

Neseďte doma a na portálu www.quadrace.cz si najděte vám nejbližší závod a přijeďte se podívat, nebo klidně závodit, není to nic složitého!

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz