fotka

Strike Sport Motoráj Maraton odstartoval!

  • vydáno: 29.7.2013
  • autor: Dan Pejzl, Matěj Oliva

První etapa Strike Sport Motoráj Maratonu patřila tradičně těm „zahřívacím“. I když… na 163 natrasovaných kilometrech kombinovaného terénu samozřejmě čekalo na závodníky také několik lahůdek z kuchyně Hajnej.

Nejeden z účastníků tentokrát měl problémy vůbec najít místo startu rychlostní zkoušky, ke kterému to sice bylo asi 25 km a limit byl přesně hodina, nicméně jeden čtyřkolkář nenašel start ani za celý den… Měřené kilometry pak vedly strmě vzhůru a v nadmořských výškách, v jakých se v ČR už ani neprojdete. Drsný kamenitý výjezd zavedl startovní pole až na vrchol Tarcu, který tentokrát nezakrývaly mraky, a tak si mohli závodníci na krátký okamžik vychutnat výhled z výšky 2200 metrů, od tamní meteostanice.

Odtud pak vedly dlouhé kilometry po vrcholcích hor až ke sjezdu, který už loni protřídil startovní pole – několikakilometrové klesání rozbitou úvozovou cestou a někdy ani tou, navíc hustým lesem – sen každého enduráka, čtyřkolkáře už míň. Nakonec ale prošli všichni (i když někteří s pádem), včetně jediného side by side přihlášeného do soutěže. Dojezd do cíle už proběhl mimo jiné i po asfaltu, ale nechyběla ani šotolina nebo prašné cesty přes kopce v okolí Brebu Nou.

Jak jedeme my

První etapa byla trochu seznamovací, jednak bylo třeba se naučit navigovat ve dvojici a pak hlavně otestovat stroj, který nás má čtyři dny vozit po horách, no a zatím mu to jde znamenitě. I extrémy, se ketrými měly problém klasické čtyřkolky si náš Glad Z8 poradil bez větších problémů a jediné, co nás na trati zdrželo byl defekt. Zítra nás čeká tradičně nejnáročnější etapa, tak držte palce.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz