fotka

Dakar 2011, Etapa 6 – Plechatý končí

  • vydáno: 8.1.2011
  • autor: Matěj Oliva, KM Racing team, Dakar.com

Startovní pole quadů velice rychle řídne a bohužel k tomu včera přispěl i Martin Plechatý, který skončil po nehodě. Dnes ráno na livetimingu svítí pouze 16 quadů v cíli, doufejme, že je to pouze neaktuálností serveru, protože stále ještě nejsou vydané oficiální výsledky průběžného pořadí.

Včerejší etapa byla tradičně náročná, především proto, že po ní následuje den volna. Podle výsledků vyhrál etapu Alejandro Patronelli a upevnil si tak své vedení v celé soutěži. Druhí dojel Maffei a na třetím místě Pepa Macháček, který by měl být po dnešní etapě celkově na šestém místě. Slušný výsledek podal i Polák Laskawiec, který dovezl svou Yamahu na šestém místě.

Plechatý nedokončil

Veliká smůla postihla v 6. etapě Rallye Dakar z Iquique do Ariky Martina Plechatého (na snímku). Člen stáje KM Racing si nevychutná sobotní den volna, protože několik kilometrů před CP4 utrhl na svém stroji Yamaha Raptor kolo a v další jízdě už nemohl pokračovat. Motocyklista, který před rokem musel ze soutěže odstoupit kvůli zranění ramene, tentokrát vyvázl z nehody bez úhony.

Macháčkova penalizace

Jedna z největších českých nadějí na Rallye Dakar a nejzkušenější jezdec stáje KM Racing byl po páté etapě zatížen čtyřhodinovou penalizací. Pětinásobný dakarský vítěz kategorie čtyřkolek Josef Macháček byl dodatečně potrestán za neprojetí jednoho z kontrolních bodů a v průběžném pořadí klesl s pětihodinovým mankem na lídra soutěže na sedmé místo.

Původně Macháček minul dokonce dva body a za to mu byla připsána desetihodinová penalizace. „Prokazatelně mu ale nešla GPS. To jsme ještě uhráli, ale ten další bod Pepa logicky netrefil. Navíc se mu pokazilo posunování roadbooku, takže dojel podle stop. Ten druhý bod jsme už neukecali,“ sdělil ČTK šéf týmu KM Racing Martin Macík.

Sporná kauza ale měla ještě pokračování. Při dalším vyjednávání se podařilo penalizaci zmírnit na dvě hodiny a podle stájového manažera Martina Pabišky to nemusí být konečný verdikt.

Video


Dnes čekájezdce volný den, bude čas na malou rekonvalescenci a především servis techniky, která toho má za 6 dní už opravdu dost.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz