fotka

MMČR Quad ledeč nad Sázavou

  • vydáno: 26.8.2013
  • autor: Matěj Oliva

Po letní pauze pokračoval mistrák na trati v Ledči, která mezi jezdci budí rozporuplné pocity. Je tu sice špičkové zázemí, relativ dost diváků, ale trať, která není pro závodníky moc zábavná. Své místo ale má v seriálu už nějaký ten pátek a tak nějak do něj patří.

Předpověď počasí na neděli nebyla ideální a v podstatě jsme mohli mluvit o velkém štěstí, když déšť přišel až při odpoledních jízdách, mělo totiž pršet celý den. Trať byla od rána výborně připravená a ve slušném stavu vydržela celý den a to se do závodního programu vešel navíc vložený závod historických sidecar. My jsme na místo přijeli s novým televizním teamem a stejně jako jezdce nás čekala spousta práce.

Veterán

První jízda patřila veteránům. A zase to stálo za to! Faktem zkrátka je, že veteráni momentálně předvádějí nejzajímavější závody z celého startovního pole. Na tom má samozřejmě lví podíl kvalitně obsazené a hlavně vyrovnané startovní pole.

Zatímco Jirka Vlček od rána vyhlížel déšť, Jarda Faktor dělal vše proto, aby nepršelo, vyšlo to tak nějak oběma a oba nakonec vyškolil Honza Rejholec, který v Ledči předvedl nejlepší výkon sezony a vyhrál obě jízdy. Ale nepředbíhejme. V první rozjížďce si holeshot připsal Jirka Vlček a vypadalo to, že se konečně rozhodl vyhrát. Dokázal za sebou celý závod držet smečku soupeřů vedenou Honzou Rejholcem, davy šílely, ale bohužel předčasně. Pár metrů před cílem Jirku přeskočil Rejža a nakonec i Faky, takže z toho byl zase „jen“ bronz.

Druhá jízda už byla v režiji Honzy Rejholce téměř od začátku. Vytvořil si slušný náskok a dojel si pro první příčku a příděl padesáti bodů. Druhý za ním dojel Pavel Palme, který ježtě nedoléčil zranění z Lípy. Třetí skončil Jarda Faktor a čtvrtý Jirka Vlček. Celkově tedy První jednoznačně Honza Rejholce, druhý Jarda Faktor, který stále s přehledem vede šampionát a na třetí stupínek vystoupal Jirka Vlček.

Ladies

Kategorie žen stále trochu tápe, tentokrát na startu chyběla polská závodnice Zuzana Scibor a holky byly opět čtyři. Se zlomeným palcem startovala Jitka Konířová, která původně chtěla jen obkroužit pár kol, ale nakonec z toho byla celkem zajímavá jízda.

Všem tentokrát vypálila rybník Olga Roučková, která se zapojuje do šampionátu tak nějak postupně. Za dvě první místa brala 50 bodů a suverénně si dojela pro první flek. Pro druhé místo si dojela dvakrát Jitka Konířová a udržela si tak bez problémů celkové první místo v šampionátu. Na třetí stupínek při vyhlášení vyskočila Sabina Klíčová, která sice měla stejně bodů jako Jana Hůlková, ale díky lepší druhé jízdě dostala bronzovou medaili, ano většina dospělých tříd nedostala ani pohár, ale kdo by se divil...

Junioři

Zajímavější byla tentokrát třída Junior I, na které se podepsal hlavně déšť, který jezdcům na malých strojích dokázal hodně zkomplikovat život. Přes drobné technické problémy v kvalifikaci si pro dvě první jízda dojel Michal Seňko, který na bahně dokázal jet naprosto bravurně. Pro dvě druhá místa si dojel Tomáš Pikart, který opět ukázal, že na suchu mu to jde mnohem líp, třetí celkově dojel Dominik Kalouner, který obsadil v první jízdětřetí a ve druhé čtvrté místo, Daniel klíma byl ale v první jízdě pátý, ve druhé třetí a bylo z toho čtvrté místo.

Vyzdvihnout ještě musíme výkon Martina Drinky, který jel svůj první závod v MMČR a i když svůj Apex nedokázal vodit tak rychle, jako jeho soupěři, dokončil celý závod i v hodně těžkých podmínkách na bahně a vysloužil si tím zvláštní cenu od Starosty Ledče, no a protože Adam Veselý pro technické problémy nenastoupil do druhé jízdy, nebyl nakonec ani poslední!

Ve třídě Junior II si chuť zpravil David Stejskal, který suverénně vyhrál obě jízdy a do toho ještě stihl házet na skocích roznožky. Jeho Yamaha tentokrát fungovala na výbornou a na trati se nenašel nikdo, kdo by mu mohl konkurovat. Druhý dojel v obou jízdách David Veselý a druhá příčka mu samozřejmě patřila i celkově. Třetí skončil k naší radosti Tomáš Rigó, který sváděl tvrdé souboje s polákem Mieczkowskim, při kterých si utrhl kolenní vazy. I tak se ale nevzdal a díky lepší druhé jízdě vystoupal na bronzový stupínek. Mimochodem na startu třídy Junior 2 bylo 10 strojů a pak že to nejde!

MMČR

Hned při kvalifikacích ubylo ve startovní listině jméno Daniela Picmause, který měl při své dravé jízdě pád na jednom ze skoků a musel být převezen s podezřením na otřes mozku na vyšetření do nemocnice. Na špičce jsme tak mohli očekávat především souboj Lukáše Studeného se Zdeňkem Poláčkem. Do pořadí samozřejmě mohl promluvit i případný déšť, který měl přijít po obědě. V první jízdě si Holeshot připsal Zdeněk, ale Lukáš se před něj během několika kol dostal a vytvořil si na prvním místě luxusní náskok. Podobně luxusní náskok si vypracoval i Zdeněk na místě druhém a závod se zdál rozhodnutý. Výborně jel i David Sůsa, který dojel v první jízdě na třetím místě – asi to bylo tou novou přilbou☺

Před druhou jízdou se spustil déšť, který proměnil trať v klouzavou past a čekat jsme mohli velmi atraktivní závod. Ještě nesmím zapomenout na neuvěřitelný kousek, který předvedl Mirek Zatloukal. Ten totiž jel před sovou jízdou ještě závod Side. Jejich stroj se ale zastavil v zadní části trati, takže ho čekal běh přes areál, převléknutí dresu a přilby a start do závodu! Stihl to! Nejlépe odstartoval Radim Stohr, který ale na prvním místě vydržel jen pár zatáček, když se přes něj přehnal Zdeněk, který ukázal, že na bahně ho prostě nikdo nedojede. Suverénně vedl, vytvořil si obrovský náskok a už ve třetím kole dával pomalejším jezdcům kolo. Na druhém místě vydržel Radim Stohr, který si tím jel pro svůj životní výsledek, třetí kroužil David Sůsa, který ale doplatil na chybu jezdce o kolo zpět a byl předjet Lukášem Studeným, který dál tlačil na pilu a nakonec předjel i Stohra. V celkovém pořadí šampionátu se tak nic nezměnilo a Lukáš má na prvním místě náskok dvaceti bodů. Celkově tedy první Poláček, druhý Studený, třetí Stohr. většinu závodů dne tak vyhráli jezdci teamu Goldspeed Quadrace.cz!

Už za týden se jede jak jinak než v Ředhošti soutěž družstev, na které můžeme čekat opět zajímavou podívanou, nebudou chybět zahraniční jezdci a klasická teamová rivalita, takže kdo můžete, doražte. Složení teamů přineseme již brzy na Quadrace.cz. I Ledeč bude samozřejmě v televizi, vysílací časy zveřejníme co nejdříve!


Termíny vysílání na Nova Sport

Premiéra - 4.9. v 19:45
1. repríza - 5.9. ve 20:30
2. repríza - 6.9. v 17:20
3. repríza - 9.9. v 17:50
4. repríza - 15.9. v 00:00


Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz