fotka

MMČR družstev Ředhošť

  • vydáno: 1.9.2013
  • autor: Matěj Oliva

V tradičním termínu a na tradiční trati proběhl jednorázový závod o titul mistra republiky družstev bez ohledu na věk a pohlaví jezdců. Letos byl o závod zájem jak ze strany jezdců, tak i diváků a bylo se na co dívat!

Na startu se sešlo celkem dvanáct družstev, což jsme v Ředhošti neviděli opravdu dlouho. Počasí závodu přálo, bylo tak nějak akorát a tak jedinou skvrnou na skvělém programu byla dost bídně připravená trať. Startovní rovnika byla z poloviny bahnitou pastí a jedna ze zatáček připomínala také spíše prvky endura, než motokrosu.

Na start se i letos postavili i zahraniční jezdci. Nejočekávanější byl asi výkon Brita Coopera startujícího v teamu Lukáše Studeného a Daniela Picmause. No a nezklamal nás, bylo se na co dívat! Největší konkurencí mělo být družstvo okolo Zdeňka Poláčka, bohužel bez Stefana Schreibera, který se zranil a do konce sezony je mimo hru, dvojici Poláček – Sůsa tak na poslední chvíli doplnil Jirka Kašpar.

Celé kvalifikace se nesly právě v duchu souboje těchto dvou týmů. Bohužel druhý jmenovaný začala hned od rána provázet smůla. V první kvalifikaci Davidovi Sůsovi praskla osa a po pádu musel z jízdy odstoupit. Nejzajímavější tak byla druhá kvalifikace, kde jsme mohli vidět úžasný souboj Luka Coopera se Zdeňkem Poláčkem. Jezdci si nedarovali ani metr trati. V cíli se nakonec víc radoval Brit.

Třetí kvalifikaci pak suverénně ovládl Jirka Kašpar jedoucí netradičně na KTM. Ten dorazil s luxusním náskokem, i když svůj podíl na tom měly i problémy Daniela Picmause, který jízdu nedokončil. Zapomenout nesmíme ani na veteránské družstvo ve složení Jarda Faktor, Jirka Vlček a Honza Rejholec, kteří ukázali, že se neztratí ani v konkurenci jezdců z mistráku. Svůj díl statečnosti ukázaly i ženy, které se nebály nastoupit mezi dravé kluky a všechny jízdy dokončily. Jely ve složení Konířová, Hůlková, Roučková, samozřejmě stylově v růžových dresech.

První jízda

Do první rozjížďky nastupoval Studený a Cooper proti Sůsovi s Poláčkem. Nejlépe odstartoval britský jezdec, který bez problémů odjel a vyhrál stylem start – cíl. Za ním kroužil Lukáš Studený a Radim Stohr. Za svou pověstí zaostal Zdeněk Poláček, kterému se hrubě nepovedl start a odjížděl jako poslední. Nakonec se ale dotáhl na třetí místo a začal dýchat na záda i druhému studenému. Čtvrtý nakonec dojel David Sůsa.

Druhá Jízda

Do druhého závodu nastoupil Znovu Cooper, tentokrát s Picmausem proti Poláčkovi s Kašparem. Jirkovi bohužel při kvalifikační jízdě praskl karter jeho KTM a musel nastoupit na Sůsově Can-amu, nicméně jen symbolicky, protože nejhorší výsledek se škrtá. Nejlepší start měl znovu Cooper, který měl za zády Poláčka. Kluci předváděli výborný souboj, který bohužel ukončila technická závada na zdeňkově čtyřkolce.

Třetí jízda

O titulu už bylo v podstatě rozhodnuto a druhé místo už v podstatě také připadlo do rukou trojice Stohr, Kostelecký, Zatloukal. Na start se postavil Lukáš Studený s Danem Picmausem, David Sůsa už startoval sám... Pro vítězství si s přehledem dojel Lukáš, který tak mohl se svým teamem slavit titul mistra ČR družstev! Jako třetí dokončil závod team ve složení Tomáš Rytíř, Lukáš Procházka a Lukáš Karas.

Výsledky

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz