fotka

Rozhovor s Chadem Wienenem - Mistrem AMA

  • vydáno: 9.10.2013
  • autor: David Hovorka

Přestoupil na Yamahu a získal s ní titul AMA Quadcross. Na jeho dojmy se ptal náš partnerský server ATVriders.com.

ATVriders.com - Chadde jaké pro tebe bylo ukončení šampionátu zde v Red Bud ?

Chad Wienen – Je to neskutečné.Sezona utekla tak rychle, měli jsme spostu problémů v závodech kvůli častým dešťům.Dělal jsem vše proto abych si udržel pozici. Vždycky jsem si přál ukončit vítěznou sezonu zde na trati s tak velkou historií. Sen se stal skutečností. Mám zde hodně přátel a členů rodiny, všichni mě sledují, je to moje oblíbená trať a já jsem naprosto nadšený.

ATVriders.com - Tohle je poprvé v sezoně co jsi vyhrál obě rozjížďky jak se citíš ?  

Chad Wienen– Řekl jsem svému teamu že bych se chtěl pokusit tento týden vyhrát obě rozjížďky.Chtěl jsem si tím ještě více pojistit celkové vítězství v šampionátu.Všechno bylo v pořádku měl jsem dobrý pocit do nadcházejícího závodního víkendu.Měl jsem úžasný start v první rozjížďce a to mě posílilo do té druhé.Letos to není vůbec jednoduchá věc vyhrát obě rozjíždky kunkurence je obrovská a každý má opravdu skvělou formu. Klobouk dolů před ostatnímy kluky, letos to byl opravdu boj.Vyplatilo se mi být silný a důsledný v tom co dělám.

ATVriders.com – Dnes je to tvé 7. Vítězství v řadě tím si pokořil dosavadní rekord v počtu vítězství Douga Gustse. Jak se citíš ?

Chad Wienen – To je užasné.Opravdu jsem netušil že se k tomu někdy vůbec přiblížím. Je opravdu těžké kráčet v jeho stopách. Je to skvělý člověk a převzít si toto prvenství od něho je pro mě velká čest.

ATVriders.com – Tento rok byl dost „blátivý“ a ty zrovna nejsi závodník co umí na bahně. Jak jsi dokázal že jsi se dostal na vrchol v tak náročných podmínkách ?

Chad Wienen – V minulých letech mě bahno opravdu trápilo a zajížděl jsem na něm jedny z mých nejhorších časů. Ano nejsem jezdec na bahno, ale věřím že za tento uspěch mohu poděkovat zejména mé Yamaze. Hodně jsem tránoval a makal sám na sobě a vyplatilo se mi to zvláště letos v tak náročných podmínkách.

ATVriders.com – Vypadá to že jsi konečně našel stroj který ti opravdu sedí. Máme pravdu ?

Chad – Yeah! Ano trvalo mi to opravdu dlouho ho najít.Konečně máme stroj který mi opravdu sedí.V průběhu let jsem vyzkoušel hodně mašin a hodně jsem se o nich dozvěděl a YFZ je opravdu skvělá.Plus modrá je moje oblíbená barva ! Jsem opravdu vděčný že mi yamaha dala tu možnost vyhrát šampionát právě na jejich mašině.Nechtěl bych aby to bylo s někým jiným.

ATVriders.com – Tvů teamový kolega Thomas Brown má zasebou uspěšnou závodní sezonu stebou v teamu. Je bodově hned za tebou a předháníš se sním celou sezonu jaké to pro tebe je ?

Chad Wienen – Thomas velmi dospěl v této sezóně. Chvíly trvá si zvyknout na náš režim a přijmout náš životní styl kolem závodů a on to vyborně zvládl. Bude uchazečem o titul příští rok. Je to skvělý kluk, vždycky jsem ho měl rád a rád si sním užívám jízdu. Celý rok jsem doufal že budeme v šampionátu celkově na prvních dvou místech. Povedlo se a tím jsme Yamaze dopřáli ještě lepší sezonu než minulý rok.

ATVriders.com – Jak to bude v Loretta Lyn když máš takový bodový náskok ? Budeš to brát s nadhledem nebo pujdeš i tam na vítězství ?

Chad – Titul mám jistý ale pokusím se zajet co nejlepší výsledek. Jsem na tamní závody připravený a hodlám si to tam maximálně užít.

ATVriders.com – Jak to vidíš když se ohlédneš zpět za letošním šampionátem ?

Chad – Když se ohlédnu za celým šampionátem je to super. Byl to muj sen vyhrát. Stojí za tim spousta tvrdé práce a obětavosti. Mám silnou lásku k tomuto sportu a jsem rád že to mohu dělat stále znovu.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz