fotka

ME Národů Cingoli - propršené přejímky a první trénink

  • vydáno: 12.10.2013
  • autor: Matěj Oliva

Páteční ráno ještě trávila část českého nároďáku na pláži a v moři, odpoledne už se ale musel celý team přesunout do hor, kde začíná pro naše jezdce největší událost roku - mistrovství Evropy národů!

Blízko historického města Cingoli už počasí nebylo zdaleka tak idylické, jako na pobřeží a depo jsme stavěli už v dešt. To vlilo mírný optimismus do žil českého teamu, který je přeci jen na bahnitou trať daleko lépe připraven, než většina soupeřů. Nudnou administrativou přejímek prošel celý team bez problémů a po pár hodinách stály označené čtyřkolky znovu v depu připravené pro první trénink.

Večer bylo ještě třeba doladit nad mnoha sklenkami strategii do závodu a ráno vyrazit poprvé na hodně náročnou trať v Cingoli.

První volný trénink

Po povinném teamovém focení se na trať znovu začal snášet déšť a bylo jasné, že první trénink se pojede na bahně. Díky charakteru podkladu, který je hodně kamenitý byla ale trať v perfektní kondici a naši se mohli začít seznamovat s náročnými skoky i záludnými zatáčkami.

Jako první se o zábavu postaral Kuba Kostelecký, který od druhého kola kroužil na prázdné zadní pneumatice a vůbec mu to nevadilo. Teamu trvalo čtyři kola, než ho dokázal stáhnout z trati a gumu přezout. Mezi tím na trati bojoval Zdeněk Poláček a David Sůsa, kteří nakonec obsadili 16., resp. 17. místo. Důležité ale bylo, že se seznámili s tratí a jsou připravení na zítřejší kvalifikaci.

Smůla Davida Kosteleckého bohužel prasklou gumou neskončila a David musel volný trénink opustit dřív. Na jeho Yamaze momentálně pracují mechanici a věříme, že pro odpolední kvalifikace bude připravena!

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz