fotka

ME Národů Cingoli - Kvalifikace

  • vydáno: 12.10.2013
  • autor: Matěj Oliva

Náš team má úspěšně za sebou první závodní den a zajeté kvalifikační závody. Jak to celé probíhalo? Kdo je favoritem Mistrovství Evropy?

Po ranním tréninku jsou všichni tři naši jezdci v celkové pohodě, depem se nese humor a celý team je připraven na odpolední kvalifikace, které se jedou systémem závodu na 20+2 kola. Jedou se tři jízdy, takže každý jezdec pojede svou jízdu osamoceně.

Kvalifikace 1 – Jakub Kostelecký

Jako první nastupuje Kuba Kostelecký, který měl v ranním tréninku problém s pneumatikou a vstřikováním své Yamahy. Do kvalifikace nastupoval připravený a bylo to vidět hned po startu, kdy se mu podařilo propasovat na páté místo v první zatáčce, což byl velmi slibný výsledek. Dál se držel v přední skupině, ale po pár kolech se nám ztratil v zadní části pasáže a k časomíře dorazil s velkou ztrátou. Nevzdal se a pokračoval ve stíhací jízdě, podařilo se mu předjet Estonce Toovise a Chorvata Suhina. Pak se ale jeho Yamaha před jedním ze stoupání zastavila a to byl konec jízdy. Čtyřkolka zkrátka vypověděla službu a odmítla nastartovat. Momentálně se na ní pracuje, aby byla připravena k zítřejšímu závodu. Vzhledem k defektu francouze Sousy a diskvalifikaci němce Knarra dojel Kuba dvanáctý.

Kubovu jízdu suverénně vyhrál Nicola Montalbini z Itálie A před velkým překvapením závodu Davidem Cowanem z Irska a Holanďanem Joe Maessenem. Začíná to vypadat, že Irové budou černými koni závodu, ale nechme se překvapit.

Kvalifikace 2 – David Sůsa

Nejlepší výsledek z našich zajel David Sůsa, který se ke svému závodu postavil velmi zodpovědně. V první zatáčce figuroval jeho Can-am na šestém místě, které se mu podařilo několik kol udržet. Pak se propadl za Estonce Mundiho a Chorvata Simunce. Rozhodně se ale nevzdal a dravou jízdou v nesnadných podmínkách na blátivé trati skrápěné deště se před Chorvata dostal zpět a rychle mu ujížděl. V cíli z toho bylo skvělé osmé místo. I v Davidově jízdě vyhrál Ital z A teamu, konkrétně Andrea Cesari, druhý dojel Francouz Gillouin a třetí opět Ir Cian Rogers. Francie tak konečně zaznamenala první úspěch a může začt myslet na obhajobu titulu, i když bez Jeremiho Warnii to budou mít Francouzi velmi těžké.

Kvalifikace 3 – Zdeněk Poláček

Celý český team byl zvědavý, zda se Zdeňkovi povede start stejně jako v českém mistráku, kde je králem holeshotů. Bohužel po spadnutí žebříku Zdeňkovi proklouzla unavená spojka a ztratil tak drahocené metry. I tak byl ale v první zatáčce pátý a na následném skoku se dral dopředu. Jeho snažení ukončila kolize se soupeři, ve které ztratil desítky vteřin a ze skrumáže odjížděl dvanáctý. Stejné umístění mu po jízdě, ve které rozhodně nic nevzdal patřilo i v cíli. Za ním skončil Kuševič z Chorvatska a Francouz Cheurlin, který měl celkem kuriózní nehodu, když mu na jednom z odskoků ujela čtyřkolka a on jí musel dobrých 40 metrů dobíhat.

Zdeňkovu jízdu vyhrál Luke Cooper, kterého můžete znát z českého mistráku družstev. Druhý dojel holanďan Van Grivsen a třetí Ital Giovanelli.

Zítra kluky čeká první ostrý závod. Z jeho průběhu budeme samozřejmě informovat.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz