fotka

Trialový test Journeymanu Gladiator Sport - Trial Sedlčany

  • vydáno: 4.11.2013
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Matěj Oliva, Eduard Šlampa

Poslední závod seriálu ATV Trial Cup pojali organizátoři jako rozhodující a tomu odpovídaly i tratě, na kterých se závodilo. Povedlo se to dokonale a trestné body se tentokrát často počítaly na stovky.

My jsme dostali jedinečnou nabídku otestovat nový Journeyman Gladiator Sport na trialových tratích, čemuž jsme pochopitelně nemohli odolat. Gladiator na trialu rozhodně nebyl poprvé, Eda Šlampa už měl nějaké závody za sebou a tomu tak trochu odpovídala i příprava stroje. Vše zbytečné šlo pryč, přední nárazník musel být odstraněn pro lepší nájezdový úhle a na spodku stroje se usídlil ochranný plech, který kryje čtyřkolku po celé délce. Nechybí samozřejmě ani oplechování ramen.

Limit nestačil

Pořadatelé na těžkých trialech připravili časový limit 4 minuty, což se vzhledem k ostatní závodům zdálo v pohodě, ale jaký to byl omyl. Jako první jsme vybrali trial s číslem tři, který vypadal nejsjízdněji. Po krátkém výjezdu následovala smyčka v kamení a přejetí dvou hrbů a už tady nastaly problémy, v sypké hlíně se čtyřkolce šplhat nechtělo a i když se nekonal dotek branky, zabralo to hodně času.

Stejně zdlouhavý byl i následující klikatý sjezd zpátky dolů z kopce, kde šlo hlavně o přesnost, no a tady jsem znovu nechal spoustu času, několik doteků a zbytek sebevědomí. To nejzáživnější mě ale teprve čekalo, otočka v hlubokých kolejí mezi dvěma brankami. Nakonec se podařilo bez doteku, ale chvílemi bylo na zemi snad jen jedno kolo. Výsledné body snad asi nebudu psát, ale nejhorší to nebylo.

Trial dvě byl nakonec celkem příjemné svezení, pár výjezdů, průjezd brodu, sjezd z kopce a do cíle. Ani tady se mi ale nepodařilo vejít se do časového limitu, takže body znovu naskákaly.

Nejlepší nakonec

Jednoznačně nejzáživnější byl trial číslo jedna, který jsme si nechali nakonec. Po startu otočka ve svahu, výjezd přes břeh cesty a pak už do lesa. To, co by se dalo normálně v pohodě projet bylo na napadaném listí doslova peklem a na Bighornech, které nemají moc boční trakce to bylo spíš o odvaze a štěstí. Edovi se dokonce podařilo do jedné branky sesunout bokem.

Tentokrát nechyběla ani nebezpečná místa, jeden boční náklon byl hodně srdcový a ještě náročnější byly následující sjezdy, pod kterými bylo potřeba se rychle otočit. I tady přišlo na řadu jištění a nakonec i krycí plech pod čtyřkolkou, který na skalce získal novou patinu. Závěr sekce se nesl ve znamení výjezdů a náročného křížení, to už se ale dalo zvládnout.

Backflip s Journeymanem

Poslední trial se vzhledem k časové náročnosti tratí nakonec nejel, což nám ale nebránilo zkusit si ho alespoň nanečisto. Tady se nechal Eda přes všechna varování natolik vyhecovat, že svůj stroj nakonec poslal přes záda a nepomohlo ani pět lidí, kteří čtyřkolku chytali. Naštěstí se jen sklopila řídítka, ale bylo to znamení, že dnes už toho bylo dost a měli bychom vyrazit raději na vyhlášení.

Vyhlášení

To bylo spojené i s vyhlášením celkových výsledků seriálu a absolutního šampiona trialu. Ten si odvezl i nový skútr SMC, věnovaný hlavním sponzorem soutěže, firmou Journeyman! Ani další jezdci ale nepřišli zkrátka díky cenám nejen od společnosti Journeyman. Celkové i dílčí výsledky si můžete přečíst na www.atvtrilacup.cz. Sezona trialu je tedy za námi a nám nezbývá, než počkat, až pořadatelé opraví polámané branky a my budeme moci znovu vyrazit do náročných terénů.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz