fotka

Dakar 2014 - Etapa 4 - Casale jde do vedení

  • vydáno: 9.1.2014
  • autor: Matěj Oliva

Po vypadnutí Patronelliho přišla kategorie čtyřkolek o hlavního favorita a vlastně i hlavní tahák závodu. To se projevilo hned druhý den v televizním přenosu, kde jsme ze čtyřkolek neviděli vlastně vůbec nic. Ale v čím dál více komerčním Dakaru je to celkem očekávaný jev. 

Patronelli je po pádu ve třetí etapě v pořádku, nicméně v závodě už pochopitelně pokračovat nemůže. Naopak oproti původním informacím se do závodu vrátila Camelia Liparotti, které organizátoři jako jediné vyzvedli stroj z pasti ve skalnatém srázu, moc populární teď v bivaku rozhodně není...

Etapu vyhrál Chilan Casale na Yamaze, před Husseinim s Hondou a Lafuentem s Yamahou. Celkově je ve vedení právě vítěz dnešní etapy Casale s náskokem devět minut na Sonika a 13 na Husseiniho.

5. etapa: Chilecito – Tucumán

Spojovací úsek: 384 km / Rychlostní zkouška: 527 km
Jestliže se o včerejší etapě dalo říct, že byla náročná a vyčerpávající, pak to samé platí i o té dnešní. Je vůbec nejdelší v letošním ročníku a měřený úsek o délce 527 kilometrů je rozdělen do dvou částí. K nim je třeba připočíst 154 a 231 km spojovacích úseků mezi startovním městem Chilecito a cílovým Tucumánem. Na závodníky čeká vedro a písek. Už dopředu organizátoři varují, že počet kandidátů na podium se v bivaku v Tucumánu sníží a že z elitní skupiny po etapě někteří vypadnou. 

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz