fotka

Side-by-side na Dakaru

  • vydáno: 11.1.2014
  • autor: Matěj Oliva

Stále populárnější jsou v dálkových soutěžích vozidla side-by-side, které nabízejí velmi levné závodění v automobilové kategorii. Bohužel se ukazuje, že letošní extrémně těžký Dakar je nad jejich síly a v závodě už jsou pouze dva Polarisy.

Polaris vs. Can-am

Stroje side-by-side startují v kategorii T3 malých vozidel. Do závodu bylo přihlášeno šest Polarisů a 3 Can-amy. U Polarisu se vesměs jednalo o model RZR 900 XP a u Can-amu o loňskou novinku vítěz této kategorie Francouz Alcaraz, který jede s tovární podporou a celkově figuruje na padesáté příčce mezi automobily, což znamená, že za sebou nechal zhruba čtyřicíctku podstatně silnějších a dražších vozů. Druhý Polaris řídí Francouz Duclos a v celkovém pořadí je 56.

V kategorii T3 už jsou v závodě pouze tři stroje. Kromě zmíněých Polarisů jede ještě Holanďan Tim Coronel s bugynou s motorem Suzuki, který zatím kategorii T3 vede s náskokem 1:46 na druhého Alcarazem. Ten dostal stejně jako většina čtyřkolkářů hodinovou penalizaci. Druhý Polaris má dokonce penalizační hodiny dvě.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz