fotka

Dakar 2014 - Etapa 7

  • vydáno: 13.1.2014
  • autor: quadweb.cz

Po dni volna, který jezdcům bohužel celý propršel čekalo jezdce opět rozdělení tras pro motorky s quady a zbytek startoního pole. Motorkáři se podívali i do Bolívie. Celá etapa vedla ve výškách nad 3000 metrů a ve stejné výšce byl i maratonský bivak. Takové podmínky jsou náročné nejen pro jezdce, ale o pro techniku, která tu trpí nedostatkem vzduchu.

Den volna jezdcům na čtyřkolkách evidentně prospěl, protože do cíle tentokrát dojely všechny stroje, které do etapy odstartovaly. To je letos vůbec poprvé. Na špičce se odehrál tradiční boj mezi čtyřmi nejrychlejšími, ze kterého pro tentokrát vyšel nejlépe Casale z Chile. Na druhého Husseiniho najel sedm minut a o další minutu za ním dokončil Lafuente. Čtvrté místo zajel Sonik, který stále pomýšlí na celkové vítězství. Ve vedení je stále Casale s náskokem šesti minut na druhého Lafuenteho.

8. etapa: Salta - Calama
Spojovací úseky: 510 km / Rychlostní zkouška: 302 km
Osmá etapa zavede účastníky Dakaru z Argentiny do Chile. Po startu ze Salty je nejprve čeká spojovací úsek dlouhý více než 500 km, pak přijde na řadu 302 kilometrů dlouhá speciálka. Závodníci přejedou Andy, zdolávat budou i pohoří Cordillera Domeyko, jejichž hřeben označuje východní hranici pouště Atacama. Měřený úsek do cílového města Calama by měl podle organizátorů vyhovovat zejména pilotům, kteří upřednostňují rychlé tratě v uzavřeném prostředí. Pořadatelé rovněž důrazně doporučují věnovat pozornost ostatním vozům na trati. Blokovat rychlejší se nevyplatí, neboť údaje ze systému Sentinel, který střeží zmíněné blokování, budou na konci dne pečlivě kontrolovány.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz