fotka

Dakar 2014 - Etapa 8 - Casale v problémech

  • vydáno: 15.1.2014
  • autor: Matěj Oliva

Dakar pokračuje v rychlých etapách, ta včerejší zakončila slavným sjezdem k Tichému oceánu. Jezdci poprvé taky okusili Atakamu - nejsušší místo na Zemi. Druhá část maratonské etapy byla opět velmi náročná a jezdci si stěžovali zejména na bivak ve velké nadmořské výšce, kde měla řada jezdců problémy s dýcháním.

Do problémů se dostal vedoucí jezdec celkového pořadí Chila Casale, kterého potkalo hned několik defektů a opravami ztratil zhruba dvacet minut, které mu nadělil vítěz etapy Husseini na Hondě. Důležité ale je, že Lafuente, který je momentálně hlavním Casaleho soupeřem, dojel ještě dalších pět minut za ním až na čtvrtém místě. Třetí dojel Polák Sonik s Yamahou. Celkově má Casale na prvním místě stále rozumný náskok 22 minut na Lafuenteho. Husseiniho ani vítězství v etapě nijak dramaticky ke špičce neposunulo a stále ztrácí přes tři hodiny.

Do problémů se včera dostal jeden ze dvou Can-amů v soutěži Argentince Favreho, kterému prasklo rameno řízení a pokračovat mohl až po opravě za pomoci místních. I tak ale nabral ztrátu přes pět hodin. Důležité ale je, že může pokračovat v soutěži, stejně jako ostatních 16 čtyřkolkářů, kteří do etapy odstartovali.

10. etapa: Iquique – Antofagasta
Spojovací úseky: 58 km / Rychlostní zkouška: 631 km
Dnes už znovu čeká všechny účastníky a techniku krušná zkouška. Speciálka dlouhá 631 kilometrů rozdělená do dvou částí povede z Iquiqua na jih podél břehu Pacifiku do Antofagasty a naservíruje všem nepřeberné množství velejemného písku, který se dostane úplně všude. Pořádný Dakar totiž bez povrchu zvaného fesh-fesh snad ani být nemůže. Náročnost tak po úterní etapě ještě stoupne. Prvních 200 kilometrů se pojede na písečném povrchu, po spojovačce mezi měřenými úseky už přijde na řadu onen pověstný fesh-fesh. Držme palce, ať to všichni zvládnou!

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz