fotka

Dakar 2011, Etapa 9 – Patronelli zvýšil náskok

  • vydáno: 12.1.2011
  • autor: Matěj Oliva, KM Racing team, Dakar.com

Devátá etapa měla velice zajímavý průběh, díky hromadnému startu ve stylu Cross Country jsme mohli jezdce po dlouhou dobu vidět jet vedle sebe a sledovat přímou konfrontaci jednotlivých jezdeckých stylů. Nejlépe z tohoto souboje vyšel Alejandro Patronelli.

Radost nám rozhodně udělal i Pepa Macháček, který dovezl svou Yamahu na druhém místě, v těsném závěsu za ním dojel Polák Laskawiec. Jako čtvrtý dokončil etapu Halpern a pátý Santamarina. Jediná žena ve startovním poli, Camélia liparoti na Yamaze dojela v etapě na 14. pozici. Celkově to znamená upevnění náskoku Patronelliho, který má na Halperna už hodinu a čtvrt, třetí Macháček ztrácí dvě a tři čtvrtě hodiny. Do konce ale stále ještě pár etap zbývá a nic rozhodně není rozhodnuté, stačí se podívat na letošní bilanci odpadlých jezdců. Na startu stálo 30 strojů, ze kterých zbývá polovina a troufám si tvrdit, že to ještě není konečná bilance.

KM Racing team

V kategorii čtyřkolek zopakoval Josef Macháček pondělní druhé místo. V celkovém pořadí zůstává jezdec KM Racingu třetí, ale ve stíhačce na pozici Argentince Halperna umázl dvanáct a půl minuty. Lukasz Laskawiec potvrdil třetím místem výkonnostní vzestup. Pokud bude mladý Polák v barvách české stáje pokračovat v podobném stylu i v dalších etapách, mohl by si vylepšit dosavadní šesté místo. Lídrem čtyřkolkářského pelotonu zůstává dnešní vítěz Alejandro Patronelli.

10. ETAPA - středa, 12. ledna 2011

Copiapo > Chilecito

Moto / Čtyřkolky / Auto / Kamiony
Spojovačka: 686 km | Speciálka: 176 km | Celkem: 862 km

Motto: Zpátky do Flambaly
Soutěžící se opět musí stát horolezci při přejezdu And. Měli by si vzít fotoaparát, kterým by si zvěčnili jejich cestu po silnici č. 60 a to po přejezdu hranic průsmykem Paso San Francisco. Ale jezdci a řidiči mohou očekávat, že po svěžím vzduchu a uvolnění dostanou tepelný šok, protože v této sezoně je na bílých dunách Flambala veliké horko. Návštěva dun bude sice kratší než v předchozích rocích, ale po 10 dnech soutěže se může tento úsek trati stát pro amatéry důležitou zkouškou, protože již budou pociťovat známky únavy.


Video

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz