fotka

ATV Trial Dlouhá loučka - druhý report a fotogalerie

  • vydáno: 20.6.2014
  • autor: Jitka:-), Foto: Karel Hoffman

A máme za sebou další v pořadí třetí trialový závod, který se konal 14.6.2014 v areálu Dlouhá Loučka. A aby zbylo dostatek síly na stavění tratí, vypravili jsme se směr Morava už ve čtvrtek. Přeci jen to máme trochu z ruky. Po příjezdu se všichni vrhli na stavbu stanů, někdo věděl co dělá a jiný se aspoň snažil, že ví.

Nakonec jsme přeci jen s úspěchem dokončili a nikdo nemusel spát pod širákem. Pak už jen opéct buřtíky a hurá spát. V pátek ráno všichni posnídali a jeli se stavět tratě. Ze začátku to vypadalo, že tam nebude kde postavit pořádný trial, ale nakonec se s úspěchem něco namotat podařilo. Možná i díky pomoci Matyho, který se ujal stavby trialu č.1 a ještě se ujišťoval slovy "chlapy, ale já to nechcu jet první". Za nedlouho mu přispěchal na pomoct se stavbou i Monstr. Podotýkám, že to ani jeden neprojížděl, jen říkali kde má stát tyčka. Pro nás to bylo velký plus, když se stavby ujal i někdo jiný a my mohli jen přihlížet a maximálně zatloukat tyčky. Pak se s velkým vypětím všech sil a zapojení nespočetných mozkových závitů, aby to bylo pro závodníky dost zajímavý, postavily další tři tratě. Večer jsme po všech těch přípravách poseděli u ohýnku a nechyběla ani živá hudba. V sobotu ráno Pája zavelela budíček a po vydatné snídani se doladily detaily. Hodiny ubývaly a my tušili, že je něco špatně. Přijelo míň závodníků než se očekávalo. Proto i Pavlova trochu skeptická rozprava na začátek.

Bylo to trochu zklamání pro všechny. Ale nakonec to přeci jen jedno pozitivní mělo. Konečně závodníci i my jako pořadatelé jsme měli možnost vidět víc než jeden trial. Všichni jezdci se s úspěchem proplétali mezi tyčkami a postupně nám známe tváře ukazovali co všechno se svou 4kolkou zvládají. Někteří sice neměli svůj den jak předvedl na prvním trialu Saar, ale na druhý trial posbíral síly a už to byl zase on. Bylo zajímavé pozorovat některé závodníky jak si se svojí imaginární 4kolkou projíždí trať, ale asi věděli co dělají, protože ti co jeli "na ostro" nevěděli kam jet a nejet. Opravdu bylo na co koukat jako například Monstrovo let, který vypadal opravdu hrozivě, ale nakonec závod dokončil. Pro mě asi nejhůř vypadající trať byla čtyřka.

Obsahovala táhlý kopec, o kterém sem si myslela, že nemá šanci nikdo vyjet. Kupodivu zvládli skoro všichni bez problémů. Jen Maty se nám v polovině kopce zastavil a s pomocí pořadatelů a ostatních závodníků byl vytlačen nahoru. Je obdivuhodný jak si všichni závodníci navzájem pomáhají. Pomalu a jistě se odjeli všechny trialy a začali se počítat výsledky. Po sečtení už zbývalo jen vyhlášení vítězů. První místo v kategorii ATV obsadil Michal Vágner na druhém stupínku byl Petr Kotrč a třetí místo patřilo Janu Dvořákovi. V kategorii Quad byl na prvním místě Saar Rat druhé místo patřilo Lubomíru Otoupalíkovi a třetí bronzovou pozici obsadil Matyáš Hošek. Tím jsme ukončili tento závod a šlo se uklízet a balit, protože nás ještě čekala dlouhá cesta domů. Byl to hezký závod a doufám, že při dalším to bude opět ve větším počtu závodníků, aby bylo zase na co koukat. :-)

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz