fotka

Šumavský pohár Božetice

  • vydáno: 12.8.2014
  • autor: quadweb.cz

Poslední víkend letní pauzy Mistrovství Republiky vyplnil další závod šumavského poháru, který přivítala oblíbená jihočeská trať v Božeticích.

Jako přípravu pojalo závod i několik jezdců z mistráku včetně vedoucího Zdeňka Poláčka. Nechyběla ale ani další mistrovská jména, jako Kašpar, Procházka, Rytíř, no a třídu veteránů reprezentoval Honza Rejholec. Celkem se na start postavilo 11 čtyřkolek.

Na rozbité a ze začátku i hodně bahnité trati předvedl v obou jízdách výborné starty Procházka, kterého ale vždy po dvou kolech zastavila technická porucha jeho KTM. První start se naopak nepovedl Zdeňkovi Poláčkovi, brzy se ale dotáhl a vytvořil si na čele náskok. Ten stahoval Jirka Kašpar a na konci jízdy závod zdramatizoval. Zdeněk si už ale vítězství nenechal vzít.

Druhá jízda už byla kompletně v režii jezdce s číslem 63. Druhý dojel znovu Jirka Kašpar. Na třetí pozici se probojoval Honza Rejholec a odnesl si tak třetí místo i celkově.

Na závěr musíme poděkovat pořadatelům, kteří na trati předvedli heroický výkon a z rozbahněné trati zralé na zrušení závodu dokázali během jednoho dne připravit perfektní povrch. Škoda jen, že nedorazilo více čtyřkolek.

Další závod Šumaváku nás čeká už tento víkend.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz