fotka

ME Markelo - den kvalifikací

  • vydáno: 11.10.2014
  • autor: Matěj Oliva

Sobota v Markelu patřila tréninkovým jízdám a kvalifikačním závodům, do těch samozřejmě nastoupil i náš tým, kterému se hned od první jízdy lepila smůla na paty.

Ranní tréninky probíhali pod zataženým nebem a byly rozděleny na dvě skupiny. V té první nastoupila naše trojice. Na trať vyjeli jako první a užili si tak pár minut upravené trati. Ta se velmi rychle začala měnit na jednokolejný tankodrom. Na něm si nejlépe vedl francouzský suverén Jeremie Warnia, ten byl následován svými teamovými kolegy a naznačil tak, jak silná bude Francie.

Z naší trojice si nejlépe vedl Zdeněk Poláček, který dojel na dvanáctém místě, o dvě místa za ním dokončil Lukáš Studený a další dvě pozice zaostal Míra Zatloukal, ten si ale vše vynahradil v kvalifikační jízdě. Je ale třeba říct, že naši měli velmi silnou skupinu s Francií, Holandskem a Velkou Británií. Druhá skupina byla podstatně slabší a bylo to znát i na časech.

Do kvalifikací nastoupil jako první Lukáš Studený. Ten zaostal na startu, ale velmi rychle se začal propracovávat dopředu. Bohužel mu na rozbité trati postupně odešel zadní tlumič a několik kol před koncem byl nucen odstoupit.

Zdeněk mezi ploty

Ani druhému jezdci české reprezentace se start nepodařil, což je u Zdeňka poměrně nezvyklý úkaz. Zdeněk ale začal vše rychle dohánět. Dvě kola se propracovával dopředu, pak ale přišel moment, nad kterým se divákům zatajil dech. Zdeněk na rovince najednou vyjel z trati a narazil do ochranných plotů. Kovové tyče létaly vzduchem, ale českému jezdci se nic nestalo a odešel od čtyřkolky jen s odřeným loktem. Na vině byl vadný čep řízení, který po doskoku praskl a stroj se tak stal neovladatelným. Na nedělní závod bude zdeňkova KTM připravena.

Holeshot pro Zatloukala

Potřetí se české jméno nad tratí skloňovalo po startu třetí kvalifikace. Tentokrát ale ne kvůli odstoupení, ale díky neuvěřitelnému startu Míry Zatloukala, který překvapil všechny, kromě sebe. V cíli totiž říkal, že musel být první, jinak by se nevešel do zatáčky. Ve zbytku závodu se Míra bohužel propadal startovním polem. Konečný výsledek bohužel ještě neznáme, protože čekáme na výsledky zasedání JURY, která jedná o diskvalifikaci několika jezdců za předjíždění pod žlutými vlajkami u těžké nehody holandského jezdce.

Zítra na naše čeká závodní den, kde se bude rozhodovat o mistrovském titulu, takže doufejme, že všechnu smůlu už si náš team vybral.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz