fotka

Dakar 2011, Etapa 10 – Honda poprvé vítězí

  • vydáno: 13.1.2011
  • autor: Matěj Oliva, KM Racing team, Dakar.com

V desáté etapě všem čtyřkolkářům vypálil rybník Santamarina na Hondě a posunul se i v celkovém pořadí. Rychlostní zkouška byla hodně krátká a rychlá, zato plná nástrah a náročného terénu. Složitý byl i samotný přejezd přes vysoké hory.

Přesně polovina čtyřkolek nyní setrvává v závodu, z původních třiceti strojů na startu už jich pokračuje pouze 15. Za vítězem etapy Santamarinou dojel druhý Halpern a na třetím místě dokončil Polák Laskawiec. Na čtvrtém místě dojel Declerck s Polarisem a až pátý dokončil etapu Pepa Macháček. Vzhledem k tomu, jak byla etapa krátká ale neztratil mnoho času. Vedoucí jezdec startovního pole, Portugalec Alejandro Patronelli dojel šestý se ztrátou pěti minut na vítěze etapy.

Celkovému pořadí stále vévodí Alejandro Patronelli hodinovým náskokem na Halperna a dvě a tři čtvrtě hodiny na Macháčka, který zůstal třetí. Vítěz dnešní etapy Santamarina figuruje na celkovém sedmém místě. Jediná žena ve startovním poli, Italka Liparoti je na jedenácté příčce.

KM Racing team

Josef Macháček dojel a páté příčce a celkově je třetí. Čtyřkolkáři si ve středu docela zazávodili. Macháček dvakrát vedl, na čele byl i další jezdec KM Racingu Lukasz Laskawiec a překvapivě i Argentinec Jorge Santamarina, který nakonec urval etapové vítězství. Jeho krajan a lídr soutěže Alejandro Patronelli sledoval všechno z povzdálí a na jeho vedení se nic nezměnilo. Český jezdec se nakonec spokojil s pátou příčkou.

11. ETAPA - čtvrtek, 13. ledna 2011

Chiletico > San Juan

oto / Čtyřkolky / Auto / Kamiony
Spojovačka: 164 km | Speciálka: 622 km | Celkem: 786 km

Motto: Za onoho času v Andách ...
Země zůstává sice stále stejná, ale soutěžící mají dojem, že vstoupili do jiné země. V dálce se občas zjevují předhůří And, která svými nádhernými kaňony budou tvořit první časový úsek. Krátká melodie od Ennio Morricone by mohla vytvořit sound-track pro písečné pozadí v druhé části, kde soutěžící budou muset umně manévrovat mezi pohádkovými komíny. Přes všechno zdání nejde o záběry z filmu a proto soutěžící musí zůstat plně soustředění a být ve formě v délce více jak 600 km pro to, aby si udrželi výsledky svého dosavadního úsilí.

Video

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz