fotka

Zdeněk Poláček - Před sezonou bych neřekl, že budu mistrem!

  • vydáno: 27.10.2014
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Josef Hejnal

Zdeňku, první otázka je jednoduchá, jaký je to pocit být mistrem republiky?

Pocit je to úžasný, nikdy před sezónou bych neřekl, že letos budu mistrem! Splnil jsem si svůj sen a nejen sobě, ale také celé své rodině, která pro mne dělá mnoho!

Podívejme se na celou sezonu, kdy jsi začal věřit, že by to mohlo vyjít?

Věřit tomu jsem začal až po dojetí posledního závodu. Ikdyž to tak možná nevypadá tak i v poslední rozjížďce jsem chtěl zajet co nejlepší výsledek.

Kdy podle tebe nastal zlomový bod sezony?

Jak jsem již řekl pro mne rozhodla poslední rozjížďka seriálu, ačkoli oslavy začaly již po první rozjížďce v Horním Újezdě.

Kdo byl v sezoně tvým největším soupeřem? Čekali jsme souboj hlavně s Lukášem Studeným, ale druhý nakonec skončil Jirka Kašpar...

Pro mě osobně byl skvělý soupeř každý kdo se na trati pohyboval. Nejvíce pak Daniel Picmaus, se kterým jsem bojoval do doby, kdy kvůli zranění musel odstoupit. Je to veliká škoda! Myslím si, že by to byl velký souboj a závody by byli mnohem zajímavjejší.

Letos jsi jel KTM na podvozku Rieger, jak moc důležitá byla pro tvůj úspěch technika?

Mohu říct že letos mi na 99% stroj vyhovoval a to nejen skvělým podvozkem, myslím že i to zahrálo velkou roli v boji o titul. Jen jednou mne technika na závodním stroji nechala jak se říká ve štychu a to v Kramolíně, kde mi praskl čep na spojovačce, ale i to k závodům patří!

Ke svému prvnímu titulu jsi dostal také Can-am DS 450, jaké s ním máš plány?

Chtěl bych tento stroj otestovat a pak se uvidí. Vše bude projednáváno s BCE a když by mi stroj sedl mohl bych na něm být viděn v příštích sezónách…

Teď k příští sezoně, jaké závody plánuješ?

Určitě bych se chtěl znovu účastnit seriálu Mistrovství Německa a možná i něco dál, ale to je vše zatím jen projednáváno se sponzory a rodinou…

Letos jsi dokázal dojet také na celkovém osmém místě v nabitém německém mistráku, vážíš si víc českého titulu, nebo výsledků v Německu?

Vážím si obou stejně! O oba výsledky jsem bojoval stejně a tak nemám důvod považovat jakýkoli z nich za důležitější.

Co technika, něco se proslýchá o WSP?

Již v loňské sezóně se u nás mluvilo o motoru Jawa a tak to je i nadále. Jelikož KTM skončila svou výrobu tak řešíme co bude dál. Budu zkoušet již zmíněný Can-Am, WSP Jawa a třetí stroj o kterém zatím nemohu nic říct jelikož zatím není nic jisté.

Nakonec máš tradičně prostor pro svůj vzkaz čtenářům, tak do toho!

Dekuji všem především rodině a sponzorům, bez kterých bych toto nikdy nedokázal! Taky bych chtěl všechny čtenáře pozvat na jakýkoli závod, aby se přišli podívat!

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz