fotka

Trial Sedlčany od Matesa

  • vydáno: 6.11.2014
  • autor: Matyáš Hošek

25. 10. proběhl v Sedlčanech závěrečný závod sezóny ATV Trial Cupu. Ti z Vás, co si přijeli vyzkoušet své jezdecké dovednosti, rozhodně nebyli zklamaní, ba naopak. Jak již bývá tradicí, poslední závody v Sedlčanech bývají pro jezdce adrenalinovým zážitkem a pro několik z nich důvod navštívit servis, či svojí dílničku a vše opravit. V tomto článku Vám popíši závod očima jezdce kategorie quad.

Sobotní mlhavé ráno nevěstilo nic dobrého, ale naštěstí během závodů nepadla ani kapka. Dokonce mě občas i sluneční paprsek pohladil přes mokrou zadnici. Jako první sekci jsem si vybral čtyřku, která byla umístěna na kopci nejblíže od depa. Hned po startu jezdec sjel na dráhu a dostal se na krásný dlouhý výjezd s pařezem uprostřed cesty, který mně zezačátku dělal vrásky na čele. S nízkou sportkou jsem si ho nemohl dovolit trefit. Po lehké motanici se sjelo do bahenního jezírka, kde jsem se tak hezky namočil. Průjezd byl sice obtížný, ale dalo se. Bohužel mně zdechla mašina a posléze jsem baterku umotal, vyšťavil. Nevím proč, ale zkrátka nechytla. Kluci byli tak moc hodní, že mně dovolili za cizí pomoc a za vyjetí ze sekce (dohromady 50 trestných) dotáhnout kolku před sjezd, který se po startu vyjížděl (děkuji kluci!). Z kopce kolka chytla lehce a já jsem mohl pokračovat v sekci. Nicméně pak zdechla znovu a to byl konec. Branky se dopočítaly a já jsem si odvážel po prvním trialu krásných 250 mínusových bodíků.

Jitka mně zapůjčila baterku ze svého Accessu, za což jí moc děkuji a já mohl pokračovat. Jednička se jevila jako nezáludná kličkovaná, ale až tak jednoduché to nebylo. Po pár terénech v lesní hlíně jezdec dojel ke slalomu mezi páskami a tyčkami. Hned v půli mě navedl kořen do stromu, a proto jsem musel couvat a zkoušet to znovu. Další branka v kopečku a boční náklon, který poslal Offera do kotrmelců skoro na stejném místě, jako před rokem. Dále se jelo to samé, jen dolů. Ke konci jsem špatně najel do cílové branky a kolka nebyla schopná v kopci odcouvat, tudíž pomoc za 25 a byl sem v cíli. U následujícího trialu číslo 2 mnozí z nás strávili mnoho času okukováním. Hlavně u prudkého výjezdu do branky 8. Někteří jezdci se ten kopec snažili snad vykoukat. Po startu na nás čekal táhlý výjezd lesem, okolo stromu a po řádně rozmlácené cestě (zda se tomu tak dá říct) do dalších branek. Po projetí 2 branek v jezírku a mírném sjezd přes sedmičku a následoval zmiňovaný výjezd. Mnozí dali lano s cizí pomocí, pár jezdců mělo ošklivé pády, ale většina to zdolala. Pracáky dokonce kopec vycouvali, ale pro nás, sportkaře, couvání bylo nemožné. Po několika sekundovém přemlouvání, kdy mě 4 lidi zároveň nabízeli lano jako pojistku při výjezdu, jsem stáhl půlky a zmáčkl páčku plynu. Kupodivu těžký Access Warrior bez problému vyjel. Je moc krásné, když vás, závodníka, pořád překvapuje, co váš stroj dokáže s minimálním rozjezdem vyjet. Po krátké motanici jsem byl spokojený v cíli a mohl se chystat na třešničku na dortu.

Tím byla sekce 3 s kameny ve výjezdu, který vypadal v pátek opravdu nebezpečně. Nakonec to nebylo tak hrozné a hlavně pořadatelé obtížnost vyřešili formou výběrových branek. Každý rider si tedy mohl jet tu svou obtížnost, na kterou se cítil a nemusel zbytečně riskovat. Po startu táhlý výjezd s možností výběru. Vpravo branka za -20, vlevo za 0 trestných. Mít odečtených 20 trestných je sice krásná představa ale 90% jezdců raději nepokoušela štěstí a hnala to přes branku za 0. Následoval další, snad ještě prudší výjezd, také za nula trestných. Na výběr byl ještě nejprudší kopec vpravo, také za -20. Alternativu „pravé strany“, tedy tu nejobtížnější, a za celkových -80 zkusili projet tři borci - úspěšně. Jak jinak než Saar Rat, Michal Vágner a Pavel Saska, který druhou branku skoro přeskočil. Nahoře se jezdec otočil a sjel nejprudší cestou dolů s dvěma brankami, které byly také ohodnoceny mínus dvacítkou. Nejlépe zde tedy jezdec mohl získat -80 bodů. Dle mého byla tato sekcička jednou z nejlepších v celé sezóně. Samozřejmě na všech sekcích se padalo a kutálelo, zde si vybral smůlu Lukáš a Offer, který měl našlápnuto na třetí místo.

Nakonec v kategorii B, tedy sportovní čtyřkolky, vše při starém. Saar, Luboš, já, Offer. Kategorie pracovních čtyřkolek s náhonem na všechny kola, Pavel Saska, Michal Vágner, Michal Micek.

Děkuji za přečtení, doufám, že se článek aspoň trochu líbil. A těšte se na další sezónu ATV Trial Cupu.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz