fotka

Dakar 2015 - Etapa 2 a 3

  • vydáno: 7.1.2015
  • autor: Matěj Oliva, Foto: A.S.O.

Vzhledem k tomu, že kategorie čtyřkolek letos zatím nenabízí nijak extra zajímavou podívanou a navíc bez Čechů ve startovním poli, vracíme se do Jižní Ameriky po dvou dnech. Je ovšem nutno říci, že po dvou velmi náročných dnech. Hned ve druhé etapě si většina jezdců sáhla na své dno, když musela absolvovat přes 500 km speciálu. Ve třetí etapě pak celé závodní pole čekal přejezd čtyřtisícového průsmyku.

Ve dlouhé druhé etapě se dočkal etapového triumfu Polák Rafal Sonik. Bylo to o to cennější vítězství, že celá řada jezdců nedokončila etapu kvůli vyčerpání na trati. Pořadatelé dokonce závodníky v závislosti na jejich stavu dokonce odmítali pustit do zbytku rychlostní zkoušky. Zejména poslední část etapy, která vedla pomalým pískem feš feš a jezdci jeli velmi pomalu v obrovském vedru dala všem neskutečně zabrat.

Třetí etapu ovládl s náskokem necelé jedné minuty Argentinec Lucas bonetto na Hondě. Druhý skončil Sebastian Halpern v sedle Yamahy a na třetím místě Rafal Sonik se ztrátou dvě a čtvrt minuty na vítěze. Nejlepší ženou ve startovním poli byla Camelia Liparotti na 24. místě se ztrátou 45 minut. V cíli etapy máme už jen 37 čtyřkolek, což je tradiční pohled na startovní pole Dakaru, kde technika čtyřkolek dostává opravdu hodně zabrat.

V celkovém pořadí vede Sergio Lafuente, na druhém místě je ze ztrátou sedm a půl minuty Halpern, třetí je Sonik, který ale dostal penalizaci 15 minut, která ho odsunula právě až na třetí místo. Vedoucí pozici opustil Casale, který je aktuálně pátý. Jeho propad má na svědomí autonehoda na přejezdu, kdy po srážce s osobním autem přišel o kolo, musel dlouho opravovat a přišel o dost času.

Etapa 4

CHILECITO – COPIAPO

V této etapě nás čeká spojovací úsek dlouhý 594 km a 174 km RZ. Během této etapy vystoupáme do výšky 4800 m a budeme přejíždět hraniční přechod v Paso San Francisco do Chile.V této etapě čekají závodníky také obří duny u Copiapa.Náročná etapa…

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz