fotka

Dakar 2015 - Změna ve vedení

  • vydáno: 13.1.2015
  • autor: Matěj Oliva, Foto: A.S.O., Red Bull media

První polovina soutěže byla z pohledu diváka až trochu nudná. Den volna a maratonská etapa přinesli oživení v podobě změny na prvním místě celkového pořadí a bohužel také značné prořídnutí startovního pole.

Zpočátku to vypadalo, že první místo bude jasnou záležitostí Poláka Rafala Sonika, který i s penalizací suverénně kraloval celkovému pořadí soutěže. Stačilo ale málo a všechno je jinak. Sonikovu nadvládu ukončil Chilan Casale, který byl evidentně lépe připravený na to, co jezdce čekalo. Zejména poslední etapa, která vedla z části po solném jezeře dala čtyřkolkám zatraceně zabrat. S velkými problémy dojel třeba Casale, který sice zanamenal dobrý výkon a dojel druhý v etapě, ale v cíli doslova odběhl ze čtyřkolky k medical caru. Z jeho stroje se vylil benzín, který se mu dostal do bot a na kalhoty. Sami si dokážete představit, jak příjemné musí být jet takto několik hodin.

Sonika, stejně jako celou řadu dalších závodníků zdržely technické problémy, které ho stály přes 40 minut. Na vině byla jak jinak, než slaná voda, která elektroinstalaci zkrátka nedělá moc dobře a u čtyřkolky připravené pro pouštní závod se s ní moc nepočítá. Celkově tedy vede Casale s náskokem necelých sedm minut na Sonika. V jiných katergoriích by to bylo poměrně pohodlné vedení, ale pokud letos sledujete čtyřkolky, víte, že v této kategorii se rozestupy v cíli počítají i na hodiny a pár minut zatím nehraje téměř žádnou roli. Třetí Lafuente už také ztrácí 49 minut.

Dakar si letos také vyžádal hodně odstoupivších. V kategorii čtyřkolek už v závodě pokračuje jen dvacítka strojů, ztráta posledního je pak 16 hodin. I to ale k Dakaru patří a můžeme čekat, že další odstoupení nás určitě neminou.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz