fotka

Dakar 2015 - Casale mimo hru, Sonik je zpět

  • vydáno: 15.1.2015
  • autor: Matěj Oliva

V kategorii čtyřklek došlo k zásadnímu zvratu, poté, co se dostal do vedení domácí Ignacio Casale hned v následující etapě musel závod kvůli technickým problémům opustit. Vedení se tak vrátilo Rafalu Sonikovi s náskokem, který už by snad nedokázal promarnit, ani kdyby čtyřkolku tlačil.

Jedenáctou etapu vyhrál Francouz Declerk, který tak narušil jihoamerickou hegemonii. Rafal Sonik dnes dojel šestý a ztratil devět minut, to ho ale rozhodně nemusí trápit, protože jeho náskok ve vedení Dakaru je více než luxusní. V závodě jsou stále i obě ženy, Camélia Liparotti dojela 13. a Brazilka Calves na posledním devatenáctém místě.

V celkovém pořadí má Sonik náskok Téměř tři hodiny na Gonzalese Ferioliho. Třetí je Boliviec Nosiglia. Ten už má na Sonika manko 3:42. Jen pro zajímavost poslední Chilanka Galvez ztrácí na Sonika 50 hodin včetně čtrnácti hodin penalizací. Organizátoři jsou ke čtyřkolkářům trochu benevolentnější, než k jezdcům na motorkách. Někteří z nich už mají tolik penalizací, že by v závodě neměli pokračovat. Je ale jasné, že sedm čtyřkolek v cíli by pro A.S.O. nebyla úplně dobrá vizitka.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz