fotka

Rafal Sonik vyhrál Rally Dakar 2015

  • vydáno: 17.1.2015
  • autor: Matěj Oliva

Letošní Dakar mnoho zajímavých momentů nepřinesl a jediné vzrušení v závodě se postaraly technické problémy jednotlivých jezdců. O celkovém pořadí nakonec rozhodla především etapa s přejezdem solného jezera, která vyřadila ze hry tou dobou vedoucího jezdce Ignacia Casaleho. Titul tak připadl Polákovi Rafalu Sonikovi, který si ho bezpochyby zasloužil svou spolehlivou a rychlou jízdou.

Sonik si v cíli připsal náskok téměř tří hodin. A to prosím nezapomeňte, že vyfasoval ještě 15 minut penalizací. Na druhém místě celkově dojel Argentinec Gonzales Ferioli. Oba jedou na Yamaze Raptor 700. Třetí dojel Boliviec Nosiglia, který sedlá Hondu. Je zajímavé, že se Sonikovi podařilo porazit všechny domácí jezdce, kterých bylo letošní startovní poel doslova plné. A to i přesto, že na start Dakaru nenastoupili bratři Patronelliové.

Nejlepším strojem s pohonem 4x4 v cíli byl Can - am Renegade 800 Chilana Palmy. Ten dojel na sedmém místě a na Sonika v cíli ztratil deset a půl hodiny!. Do cíle dorazily i obě ženy, které se postavily na start závodu, Camélia Liparotti dokončila Dakar jako patnáctá a Paula Galvez na Can-amu jako poslední se ztrátou 52 hodin na prvního Sonika.

Celkové výsledky

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz